Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вшанували пам’ять жертв війни в Україні

22 червня 1941 року німецькій війська перейшли кордон України.

З нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні полтавці поклали квіти до пам’ятників загиблим.

Традиційно квіти та вінки у Полтаві покладали до Вічного вогню на Меморіалі Солдатської Слави. На відміну від минулих років, захід не був масовим — участь взяли близько півсотні полтавців, які рухалися колоною до пам’ятника з дотриманням безпечної дистанції.

“22 червня 1941 року назавжди лишиться в українській історії як одна з найбільш трагічних дат. Мільйони загиблих, десятки мільйонів скалічених життів – саме такою є ціна, яку заплатили українці за участь у Другій світовій війні. Ми маємо зберегти правду про ті страшні події, пам’ять про тих, хто віддав своє життя, щоб припинити це жахіття”, – зазначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Окрім полтавців, квіти до пам’ятника поклали голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерина Рижеченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська, секретар міської ради Полтави Олександр Шамота та інші.

Довідка. Німецько-радянська війна — війна між Німеччиною та Радянським Союзом, що тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. Складова Східноєвропейського театру воєнних дій Другої світової війни. На боці Німеччини виступили Італія, Угорщина, Румунія, Хорватія, Болгарія, Словаччина і Фінляндія. Радянський Союз підтримували держави-союзники, насамперед США та Велика Британія.

Бої німецько-радянської війни є одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття. Війна мала тотальний характер і супроводжувалася надзвичайною жорстокістю з обох сторін, масштабними руйнуваннями населених пунктів, знищенням великих груп населення, депортаціями тощо. Близько третини усіх загиблих у Другій світовій війні припадає на німецько-радянську війну.

Читайте також: 22 червня 1941 розпочалася німецько-радянська війна: міфи і факти

поширити новину: