Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві вшанували очільника ОУН Євгена Коновальця

У Полтаві патріотична громадськість вшанувала полковника Євгена Коновальця, який керував одним із найбоєздатніших підрозділів армії УНР – Січовими стрільцями і був першим головою Організації українських націоналістів.

Захід, приурочений до 129-ої річниці з дня народження Євгена Коновальця, відбувся біля пам’ятника Загиблим українським козакам. 

“Євген Коновалець присвятив все своє життя створенню самостійної соборної української держави. Він жив для України, боровся за її свободу та незалежність, щоб ми жили на своїй, Богом даній землі. За його життя він зміг об’єднати усіх патріотів-націоналістів під одним крилом – ОУН. Після його вбивства в Ротердамі 1938 році, ОУН розпалась на “мельниківців” і “бандерівців”. Зараз ми розколоті й досі на багато організацій. Як не вистачає його енергії та організаторських здібностей саме зараз, коли Україна воює з зовнішнім та внутрішнім ворогом“, – зазначив один із організаторів заходу, депутат Полтавської міської ради, ветеран російсько-українсько війни Юліан Матвійчук.

Регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар нагадав, що в Полтаві в рамках декомунізації у 2015 році бульвар комуністичного військового злочинця маршала Конєва перейменовано на честь Євгена Коновальця. Він зачитав звернення до управління освіти Полтавського міськвиконкому про потребу встановлення інформаційної дошки, присвяченої Коновальцю, на будівлі полтавської школи №34, яка розташована за адресою: бульвар Євгена Коновальця, 8. Учасники віче і присутні депутати обласної і міської Рад підтримали ініціативу.

Завершилися урочистості виконанням Гімну України.

Фото: Фейсбук, Юліан Матвійчук

поширити новину: