Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві влаштували онлайн-виставку світлин Олександра Розума

У Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського відбулась  онлайн презентація виставки світлин Олександра Розума «Духовна Полтава».

Олександр Миколайович Розум народився 21 вересня 1952 року у м. Носівка на Чернігівщині. Нащадок славетного козацького роду Розумів (Розумовських). Закінчив Чернігівське музичне училище імені Левка Ревуцького. Після строкової служби продовжував служити у військовому оркестрі.

Від 1998 р. – на пенсії, однак продовжує працювати. Витоки захоплення фотографією ще з дитинства. Батько-фронтовик привіз з Німеччини два трофейні фотоапарати і першим почав опановувати досить складну техніку. Невдовзі малий син приєднався до нього і взявся пристрасно вивчати способи фіксації миттєвостей життя. Батьки не залишили поза увагою синове захоплення, допомагали йому сформуватись і всіляко сприяли поглибленню і розвитку його здібностей. Вони допомогли десятилітньому Олександру тав власником фотоапарату «Юнкор», і його життя набуло стабільності на багато десятиліть наперед. Він стає фотомитцем. Шукає цікаві події, кадри, персонажів.

Сьогодні Олександр Миколайович Розум – знаний у Полтаві фотохудожник. Його «Духовна Полтава» – це, у першу чергу, полтавці, дорослі й маленькі: вони вшановують пам»ять полеглих у День Перемоги, йдуть до храму Божого, зустрічають Великдень, завмирають у молитовному зітханні. Все це – на тлі розквітлої навесні чи завмерлої у зимовій тиші Полтави. Поруч зі світлинами, де багато «дійових осіб», – фотозамальовки мальовничих куточків міста.


Майстрові підкорилось все: і техніка, і поетична уява. Здається, йому ніколи не треба чекати доки прилетить муза натхнення. Вона завжди поруч. Ніколи не зраджує. Аби тільки був об’єктив.

“Запрошуємо на виставку щоденно з 9.00 до 17.00 (без перерви та вихідних днів). Експозиція діятиме протягом місяця”, – зазначають у музеї.

Система Orphus