Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку, присвячену маловідомим сторінкам життя Юрія Кондратюка

У Полтавському музеї авіації і космонавтики відбулося відкриття виставки «Юрій Кондратюк – маловідомі сторінки життя винахідника. Останні роки».

Кожного року до дня народження знаного в усьому світі українського вченого у галузі космонавтики, інженера, винахідника Ю. Кондратюка (О. Шаргея) (народився 21 червня 1897 р. у Полтаві) музей презентує зі своїх фондів оригінальні експонати. 

Цього року полтавці побачили на виставці унікальні документи – чотири фронтові листівки, три з яких написані Юрієм Кондратюком (9 серпня, 7 грудня 1941 р. і 2 січня 1942 р.), та одна – Галиною Плетньовою з Уфи на фронт Юрію (6 лютого 1942 р.). Її листівка повернулася до адресантки з написом: «Доставити неможливо». 

Експонуються й інші документи, які свідчать, що остання інформація про ще живого Ю. Кондратюка (О. Шаргея) датується лютим 1942 р., а також одна з останніх прижиттєвих світлин Ю. В. Кондратюка (перед його уходом в ополчення) і фотопортрет Г. П. Плетньової, котрій адресувалися кондратюківські листівки з передової. 

Більшість з цих експонатів були передані до музею одним із найвідоміших дослідників життя і діяльності Ю. В. Кондратюка Борисом Івановичем Романенком. 

Оригінальні фронтові листівки експонуються на виставці вперше, зазначає завідувачка науково-дослідного сектору науково-освітньої роботи Музею авіації Ірина Пістоленко.

Фото: pkm.poltava.uа

поширити новину: