Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обрали переможців конкурсу з дизайну велопарковок

У КО «Інститут розвитку міста» вперше в умовах послаблення карантинних обмежень відбулося засідання робочої групи з розвитку велосипедної інфраструктури Полтави, під час якого обрали переможців конкурсу з дизайну велопарковок.

Про це повідомили у Полтавській міській раді.

На порядку денному розглянули 4 питання. Зокрема, говорили про облаштування велоінфраструктури на пілотних вулицях, написання міської цільової програми з питань розвитку ВІ в Полтаві та впровадження байкшерінгу.

Шляхом голосування члени робочої групи визначили переможця у бліцконкурсі з дизайну велопарковок у м. Полтава. Тож, з 12 пропозицій, які подали на конкурс, перемогу здобув проєкт Ростислава Федотова. На думку учасників робочої групи, саме його пропозиція стала найкращою з-поміж інших за критеріями функціональності та антивандальності, економічної доцільності, відповідності унікальному міському дизайну та естетичності. Конструкція велопарковки виготовлена зі сталі та передбачає 4 місця для паркування велосипедів.

Переможець конкурсу незабаром отримає відеокамеру, у придбанні якої посприяла організація GIZ. Учасники ж, які зайняли відповідно 2 та 3 місце будуть нагороджені дипломи.

“За результатами конкурсу, дизайн велопарковки, який отримав перше місце, має бути абсолютно стандартним для усіх організацій як бюджетних, так і приватних. Адже далі це рішення ми будемо виносити на засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради, аби затвердити на міському рівні єдиний дизайн велопарковок для усіх, хто планує їх встановити поруч зі своєю будівлею. Так ми зможемо уникнути хаотичного дизайну, а навпаки витримати єдиний стиль, що зробить наше місто ще привабливішим та охайнішим”, – зауважив Олександр Шамота.

Також, за його словами, цьогоріч у Полтаві з’являться не лише нові окремі велодоріжки. Зовсім скоро пілотний проєкт з облаштування велосипедної інфраструктури буде втілений у життя по вул. Яківчанська, Героїв АТО (на всій протяжності) та Героїв Сталіндраду-23 Вересня.

Робочою групою були обрані спеціально ті дороги, де можна організувати велосмуги, змінивши схему руху. Наразі пілотних проєкт знаходиться на затвердженні у Національної поліції. Тільки після погодження, буде нанесена нова дорожня розмітка, аби водії та велосипедисти розуміли, де чия територія. Це дасть можливість, перш за все, почати процес з’єднання мікрорайонів міста з центром Полтави і між собою через систему велодоріжок, велосмуг та інших можливостей пересування велосипедним транспортом.

Фото Полтавська міськрада, pexels

поширити новину: