Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорили освітню програму з фахової підготовки журналістів

У  Полтавському національному педуніверситеті імені В. Г. Короленка відбулося онлайн-засідання групи забезпечення спеціальності “Журналістика”.

У ньому взяли участь очільниця факультету філології та журналістики Оксана Кирильчук, професорсько-викладацький склад кафедри журналістики ПНПУ, стейкхолдери і студенти. Стейкхолдерів представляли директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко й головна редакторка телеканалу «Центральний» Діана Литвиненко.

Учасники зібрання обговорили зміст освітньо-професійної програми підготовки першого (бакалаврського) освітнього рівня, перелік освітніх компонент, професійні компетенції та результати навчання, а також структуру сертифікатної освітньої програми (СОП) – фіксованого блоку дисциплін, що визначають спеціалізовану підготовку студентів і дають можливість отримати поглиблені знання та здобути практичні навички у сфері медійної діяльності.

Вікторія Пилипенко наголосила на важливості розвитку практичних навичок журналістів під час навчання. Діана Литвиненко акцентувала увагу на тих дисциплінах, які допомагають розвивати навички роботи майбутніх медійних працівників із фейками, уміння протистояти маніпуляціям, щоб уникати цих негативних аспектів у професійній діяльності.

До участі в обговоренні запросили студенток третього й четвертого курсів, а також магістрантку, які співпрацюють із регіональними медіа, беруть активну участь у науковій роботі, залучені до різноманітних проєктів, ініційованих кафедрою журналістики, у тому числі й до розробки освітньо-професійної програми спеціальності “Журналістика”.

Роботодавці і студенти відзначили, що освітньо-професійна програма «Журналістика» для першого бакалаврського освітнього рівня враховує сучасні тенденції розвитку медіагалузі, рекомендували посилити практичний складник навчального процесу різноманітними за формами заняттями у творчих лабораторіях.

поширити новину: