Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтаві медперсонал навчатимуть філософії паліативу

На базі відділення онкогематології КП «Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» пацієнтам, яким встановлено діагнози, що обмежують їх життєвий час, вже цього літа відкриють укомплектовану, оснащену всім необхідним палату.

Про це повідомили у Департаменті охорони здоров’я та соціального розвитку.

“Разом із громадськими організаціями, лікарями та іншими фахівцями галузі будемо розробляти плани лікування, вчити медиків правильної діагностики, поводженню з пацієнтами та їхніми близькими, навчати філософії паліативу. Це надважлива, щемлива тема, як для дорослих так і для дітей. Ми маємо допомогти поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання. Це справа честі!” – зауважила директор Департаменту охорони здоров’я та соціального розвитку Вікторія Лоза.

“Наш медзаклад повністю готовий підтримувати даний проект. Моїм наказом затверджено “Маршрут пацієнта до клінічного протоколу знеболення”. Завдяки цій зустрічі вже погоджено перелік спеціального обладнання та обсяги додаткового фінансування необхідного для відкриття хоспісної палати. Вже в червні відбудеться 2-денний тренінг для лікарів та медичних сестер. Провідні українські експерти навчатимуть наших фахівців сучасним методам надання паліативної допомоги”, – сказав медичний директор Полтавської дитячої міської клінічної лікарні Степан Вернигора.

“Полегшити страждання хворим дітям Полтавщини, завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікуванню болю та інших фізичних симптомів, а також надати психосоціальну підтримку – можливо! Експерти БО «Світло надії» за фінансової підтримки ЄС спільно із Департаментом охорони здоров’я та соціального розвитку Полтавської міської ради й медиками Полтави докладуть максимум зусиль, щоб вже до кінця липня все заявлене реалізувати на практиці”, – зауважив керівник напряму політики та комунікації БО “Світло Надії” Сергій Жук.

поширити новину: