Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтаві лікар-епідеміолог роз’яснив, чому другу хвилю COVID-19 чекають восени

Лікар-епідеміолог Андрій Александрін у Полтаві розповів, про прогнози другої хвилі коронавірусної інфекції, чому її слід чекати восени та від чого це залежить.

За словами лікаря, саме в осінній період до COVID-19 додадуться інші інфекційні захворювання.

“У нас з’являться інші гострі респіраторні інфекції. Кожного року відбувається одне й те саме. Восени буде грип, тому будуть більші навантаження на систему охорони здоров’я”, – зазначив Андрій Александрін.

У травні діти перестають хворіти. Але восени вони знову починають хворіти, бо повертаються до дитячих садочків і шкіл. Втім, діти не є групою ризику по відношенню до COVID-19. Саме тому лікар-епідеміолог підтримує роботу дитсадків, аби діти могли влітку в легкій або безсимптомній формі перенести коронавірус. Таким чином, восени буде менше навантаження на охорону здоров’я.

“У вересні діти починають хворіти. Бо вони повертаються до закритих колективів, температура на вулиці знижується, ми закриваємо вікна, вмикаємо обігрівачі, виникає сухе повітря. З’являється одна дитина, яка поширює вірус, і весь клас або група одразу хворіє. Діти по відношенню до COVID-19 не є групою ризику. Більш того, масової передачі інфекції коронавірусу від дітей до дорослих немає. Найбільшою загрозою є працівники дошкільних дитячих закладів. Тому що вони можуть принести інфекцію. А діти, якщо й інфікуються, в більшості, перенесуть це або в легкій формі, або безсимптомній. Чому не потрібно закривати дитсадки? Якщо б дали змогу дітям за літній період перехворіти коронавірусом, до осені ми б знизили навантаження на систему охорони здоров’я”, – підсумував Андрій Александрін.

Нагадаємо, у МОЗ розповіли, як розгортатимуть лікарні другої хвилі для пацієнтів з COVID-19.

Система Orphus