Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У 2021 році Кременчук має розпочати втілювати проєкт «Енергоефективна Раківка»

У Кременчуці роботи з будівництва котелень на Раківці тривають. Наразі місто опрацьовує питання щодо взяття запозичення від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) для реалізації проєкту будівництва комунальних теплогенеруючих потужностей на правобережжі Кременчука, яке мають обговорити та затвердити депутати на найближчому засіданні сесії Кременчуцької міської ради.

За інформацією директора департаменту ЖКГ Кременчука Івана Москалика, якщо на сесії міськради депутати нададуть дозвіл на взяття кредиту у НЕФКО, то вже наприкінці грудня 2020 року за міжнародними стандартами будуть проведені тендерні процедури з вибору виконавця робіт із реалізації проєкту «Енергоефективна Раківка». Відповідно вже у 2021 році розпочати будівництво власне теплогенеруючих потужностей на правобережжі Кременчука.

Про це повідомили в Кременчуцькій міськраді.

У мікрорайоні Раківка планується побудувати 2 сучасні котельні загальною потужністю 44 МВт. Із них, одна з нових котелень буде більш потужною (40 МВт) працюватиме на природному газу та відповідатиме за подачу тепла в оселі жителів. Друга котельня використовуватиме біопаливо для забезпечення споживачів гарячим водопостачанням. Окрім того, проєктом передбачається покращити технічний стан теплових мереж, які потім будуть підключені до нових котелень, та встановити індивідуальні теплові пункти, які регулюватимуть температуру теплоносія.

Нагадаємо, питання щодо будівництва нових муніципальних теплогенеруючих потужностей міста Кременчука в нашому місті постало кілька років тому. Першопричиною цьому є те, що строк використання потужностей котельні ПАТ «КВБЗ», від яких забезпечуються теплом і гарячою водою оселі жителів правобережжя міста, давно перевищив граничний термін експлуатації. Будівництво нових теплогенеруючих потужностей на Раківці надасть можливість не тільки безпосередньо постачати тепло та гарячу воду споживачам, а й і здешевити тарифи на ці послуги, а також покращити стан навколишнього середовища.

Фото Кременчуцька міськрада

поширити новину: