Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Трійця 2020: прикмети і традиції одного з найголовніших православних свят

Свята Трійця – одне із найголовніших православних церковних свят. Воно прославляє Пресвяту Трійцю – Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого, звідки й пішла назва свята.

Щороку це свято відзначається на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. У 2020 році Свята Трійця припала на сьогоднішню дату, 7 червня, як у православних християн, так і у католиків, пише Уніан

На День Святої Трійці християни прикрашають свої будинки гілками дерев і зеленими запашними травами, які символізують відродження всього живого на землі. Віряни цього дня відвідують святкове богослужіння в храмі.

Доброю прикметою на Трійцю було сватання – вважалося, якщо посвататися на Зелені свята й одружитися на Покрову (14 жовтня), то сімейне життя буде довгим і щасливим. Свята Трійця вважалася днем, коли весна остаточно поступається літу. З огляду на це, наші предки мали декілька погодних знаків:

  • Дощ на Трійцю – до рясного урожаю хліба та грибів;
  • Потрапити під дощ – до добра й здійснення мрій;
  • Хто побачить веселку – знайде здоров’я і багатство в майбутньому році;
  • Дощова П’ятидесятниця – літо буде теплим;
  • Якщо цього дня спекотно – все літо буде посушливим.

 

Як і в будь-яке велике релігійне свято, на Трійцю забороняється займатися важкою фізичною роботою. Не можна прибирати в будинку, шити чи в’язати, пише 24 канал.

В це свято не можна стригти волосся, адже за повір’ям можна втратити свою силу та стати більш вразливішим до нечистої сили.

Сьогодні забороняється купатися у водоймах, оскільки в цей день можна втопитися.

Щоб не зустрів вас блуд, цього дня не можна самому йти в ліс.

Вважається, що на Трійцю не варто призначати весілля, адже нічого хорошого таку сім’ю не чекає.

У свято Трійці потрібно постаратися не думати про погане, не заздрити і не злитися на когось, бо нічим хорошим це не закінчиться.

 

 

поширити новину: