Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Температурний скринінг, маски та можлива зміна пунктів тестування: як на Полтавщині цьогоріч проводитимуть ЗНО

Цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання вперше відбуватиметься в надзвичайних умовах — учасники повинні бути в масках, їм вимірюватимуть температуру.

Пробне ЗНО в Україні відбудеться 15 та 17 червня. На Полтавщині підготували 51 пункт, складатимуть 13,9 тис. учасників.

Основна сесія ЗНО триватиме з 25 червня по 17 липня.

“У Полтавській області ЗНО складатимуть 13 081 учасник. Вперше ДПА у формі ЗНО складатимуть не лише усі випускники закладів загальної середньої освіти освіти, а й учні, студенти закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти з української мови, математики або історії України та предмету на вибір. Більшість абітурієнтів обрали максимальну кількість предметів для складання тестування. На Полтавщині визначено 8 округів проведення ЗНО: Полтава, Миргород, Кременчук, Карлівка, Гадяч, Кобеляки, Лубни, Пирятин”, – розповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.

На Полтавщині сформовано 57 пунктів тестування. В регіоні зареєстровано 41 особу з особливим освітніми потребами. В кожному окрузі повинен бути заклад, обладнаний для доступу дітей з порушенням опорно-рухового апарату. У 7 округах знайшли можливість створити відповідні умови, у Полтаві для цього є 34-а школа.

Цьогоріч для запобігання поширення COVID-19 учасникам надали можливість змінювати місце проходження ЗНО за умови віддаленості місця проживання і місця проведення тестування.

З 3 по 7 липня збільшать навантаження по перевірці відкритої частини сертифікаційних робіт з української мови та літератури на базі Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів №5.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов закцентував, що незважаючи на позитивну динаміку COVID-19 в області, потрібно відпрацювати сценарій можливої зміни пунктів тестування у разі спалаху захворювання.

“Цьогоріч проведення ЗНО буде за планом, однак з певними особливостями. Враховуючи, що випускники й інші особи завершували навчання дистанційно. Для нас важливо організувати 100% явку учасників, в тому числі і на пробне ЗНО. Також важливо забезпечити на належному рівні функціонування пунктів проведення ЗНО, враховуючи карантинні обмеження. Потрібно підготувати можливий сценарій щодо зміни пунктів тестування. У нас зараз позитивна динаміка по ситуації з COVID-19. Але ми маємо бути готові до того, що в якомусь населеному пункті, можливо, буде спалах. І тоді потрібно буде організувати можливу зміну пунктів тестування й підвезення учасників автобусами”, – розповів Олег Синєгубов.

Керівник Харківського центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко наголошує, що доступ до пункту тестування у день проведення ЗНО матимуть лише педагоги та учасники.

“У нас залишається стала процедура проведення тестування, але у цьому році вона набуває особливого значення. Для нас вкрай важлива злагодженість дій і відповідальність кожного педагога, які забезпечуватимуть проведення тестування. Ніхто не має досвіду роботи в таких екстремальних умовах. У нас дуже жорстка процедура, яка не передбачає присутності на пункті оцінювання всіх інших осіб, крім тих, хто проходить ЗНО і хто його забезпечує”, – розповів Олександр Сидоренко.

Нагадаємо, у МОЗ розробили рекомендації щодо проведення ЗНО під час карантину: до пункту тестування допускатимуть учасників, температура тіла становитиме не більше 37,2 С, учасники повинні бути в масках, дистанція між учасниками повинна бути не менше 1,2 метри один від одного, у пунктах повинні бути антисептики та інші.

Також пункти тестування забезпечать масками, антисептиками і термометрами. А Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” забезпечить захисними екран-масками усі пункти проведення ЗНО-2020 на Полтавщині.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак зазначив, що на пунктах тестування в повній мірі забезпечать огляд учасників, здійснюватимуть температурний скринінг.

поширити новину: