Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Синдром раптової смерті немовлят: причини виникнення та профілактика

Синдром раптової смерті немовлят (СРСН) – це смерть здорової на вигляд дитини першого року життя, найчастіше під час сну, причину якої не можна пояснити будь-якими даними, включаючи результати патологоанатомічного дослідження (автопсії).

“Найчастіше такі випадки смерті реєструють у дітей віком від 1 до 6 місяців”, – розповів доктор медичних наук, професор кафедри педіатрії №2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Дмитро Олександрович Добрянський.

“Незважаючи на те, що точна причина виникнення цього синдрому залишається невідомою, вважається, що настання смерті може бути пов’язане з порушеним функціонуванням частини мозку немовляти, яка контролює дихання та пробудження від сну. Відомо, що поєднання кількох фізичних чинників й умов сну можуть робити немовлят вразливішими”, – підкреслив лікар.

Найважливіші профілактичні заходи:

– Сон на спині.

Основа ліжечка має бути якомога твердішою; не використовувати подушки, не класти м’які іграшки в ліжко; фіксувати ковдру.

– Уникати дії тютюнового диму.

– Не перегрівати під час сну.

– Спати з дитиною в одній кімнаті.

– Годувати грудьми щонайменше 6 місяців.

– У дітей старше 1 місяця використовувати соску-заспокоювач.

Немає доказів того, що профілактична імунізація підвищує ризик СРСН. Для профілактики СРСН не рекомендується використання будь-яких моніторів.

поширити новину: