Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Суд до серпня залишив під вартою генерал-майора СБУ Шайтанова

Шевченківський суд Києва на два місяці продовжив тримання під вартою генерал-майору СБУ Валерію Шайтанову, якого підозрюють у державній зраді та підготовці терактів на території України.

Про це інформує Hromadske.

Суддя продовжила до 8 серпня термін тримання під вартою Валерію Шайтанову без можливості внесення застави. Адвокати кажуть, що оскаржуватимуть дане рішення.

Сторона обвинувачення просила продовжити запобіжний захід тримання під вартою, наголошуючи на тяжкості злочину в якому підозрюють генерал-майора — державна зрада та підготовка терактів в Україні, ризиках втечі, тиску на свідків та слідство, переховування, знищення речових доказів, відсутність міцних соціальних зв’язків в Україні.

Відтак, під час обшуку у Шайтанова знайшли пошкоджений тримач для сімкарт з яких він нібито контактував з агентом СБУ — Іваном Лукашевичем (раніше названий, як Новіков), надаючи йому завдання, зокрема щодо ліквідації Адама Осмаєва. Зокрема, за даними слідства с 2019 року він передавав Російській Федерації певну секретну інформацію, а також координував організацію замаху на вбивство Адама Осмаєва.

Адвокати Георгій Тігішвілі та Георгій Мойсей просили відмовити у задоволенні клопотання прокуратури та не обирати взагалі запобіжний захід підозрюваному. За їхніми словами, підозра є незаконною, а сам Шайтанов не має стосунку до замовлення вбивства Осмаєва, адже гроші — понад 20 тисяч доларів від Єгорова отримував Іван Лукашевич, який є агентом СБУ і, за даними слідства, їздив на зустріч з полковником ФСБ РФ Ігорем Єгоровим до Хорватії, Франції, Німеччини. Взяти на поруки Шайтанова прийшли троє його знайомих, серед яких народні депутати, військові: Роман Костенко, Олександр Ковальов, Олексій Мовчанов.

Також адвокати наголосили на тому, що під час затримання Шайтанову йому було завдані тілесні ушкодження. Це розслідує ДБР. Також захисники наголосили на порушенні підслідності у справі, зазначивши, що порушення в діяльності співробітника СБУ має розслідувати ДБР, а не Служба безпеки. Також захист говорив про конфлікт інтересів, зокрема у тому, що свідки у справі — співробітники СБУ.

Сам Шайтанов підтримав своїх захисників та запевнив, що не буде тікати, має підлікуватися і він має міцні соціальні зв’язки, зокрема друзів та доньку.

У коментарі hromadske Шайтанов пояснив, що з Єгоровим були знайомі усі в СБУ, а особливих стосунків він не мав з ним. Щодо Лукашевича теж пояснив, що служив з ним.

Шайтанов через адвоката передавав нам свою позицію, зазначивши, що «коли треба було бути в строю, а мало хто хотів, я був в строю і виконував свій обов’язок. А зараз мене хочуть прибрати». За словами захисту, сам підозрюваний не визнає своєї провини та вважає цю справу підставою.
читайте також

Раніше суд до жовтня продовжив досудове розслідування у справі Валерія Шайтанова.

14 травня у Службі безпеки України заявили, що контррозвідка затримала завербованого Федеральною службою безпеки Росії генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова за підозрою у державній зраді та вчиненні терактів. Зокрема у спецслужбі вважають, що він планував вбивство добровольця Адама Осмаєва. Згодом суд взяв його під варту на два місяці.

Зазначається, що Шайтанов, який є одним з колишніх керівників Центру спеціальних операцій «А» СБУ, насправді перебував на агентурному зв’язку під псевдонім «Бобиль» у полковника ФСБ Ігоря Єгорова, який є співробітником Департаменту контррозвідувальних операцій 1 Служби ФСБ — підрозділу, що спеціалізується на плануванні, організації та проведенні розвідувальних та диверсійно-терористичних акцій як на території України, так і інших держав.

Фото: Hromadske

Система Orphus