Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Степанов закликав посилити контроль за карантином у транспорті та закладах торгівлі

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу.

МОЗ звертається до органів щодо посилення контролю на транспорті, до людей, які відповідають за перевезення громадян, в супермаркеті, в інших закладах.

«За три місяці медична система зміцнена в рази. Якщо ви подивитесь на тести, то на початку квітня ми робили 250-300 ПЛР-тестів на добу. Сьогодні цей показник 14 тисяч. Ми відновили систему лабораторних центрів, яка була повністю зруйнована. Ми перекваліфікували і перенавчили лікарів-лаборантів, щоб вийти на такий результат. Ми запровадили стандарти лікування, які показують свою дієвість», – наголосив Максим Степанов. 

За словами очільника МОЗ, українські стандарти лікування і надання медичної допомоги хворим на COVID-19 є досить високими. Якщо в Україні показник летальності від коронавірусу складає 2,6%, то у  Німеччині ця цифра знаходиться на рівні 4%, у США – 5%, а у Франції – 18%.

«В той же час ми повинні розуміти, що вітчизняна система охорони здоров’я має межу.  Нам потрібне посилення контролю за дотриманням норм.  Ситуація повинна бути максимально контрольована, де є найбільша загроза передачі вірусу. Ми не збираємося здаватися і будемо нарощувати темпи роботи, в тому числі кількість тестувань на коронавірус», – підкреслив Максим Степанов.

Нагадаємо, в Україні 41 117 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1086 летальних, 18 299 пацієнтів одужало.

Система Orphus