Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи: роз’яснення

Про способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи розповіли в ГУ ДПС у Полтавській області.

Відповідно до п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):

–  особисто або уповноваженою на це особою; 

– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації (п. 49.5 ст. 49 Кодексу);

– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу (платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк  (п. 49.5 ст. 49 Кодексу).

Нагадуємо! При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися електронним сервісом в «Електронному кабінеті» (http://cabinet.tax.gov.ua), який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна. 

Для подання податкових декларацій в електронній формі у режимі реального часу (on-line) та використання сервісу автоматичного заповнення на основі даних ДПС необхідно: 

  1. Отримати електронний цифровий підпис, який видається Акредитованим центром сертифікації ключів (АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДПС та іншими АЦСК, з переліком яких можна ознайомитися у відкритій частині «Електронного кабінету»; 
  2. Авторизуватися за допомогою особистого електронного ключа;
  3. Отримати відомості про отримані доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; 
  4. Після отримання відповіді від ДПС у розділі «вхідні/вихідні документи», перейти до заповнення  на основі даних ДПС у режимі «Декларація про майновий стан і доходи». 
поширити новину: