Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Спорт влітку: як правильно бігати в спеку

Біг влітку – це красива природа, ранні світанки, багато сонця, шорти-майки і відсутність проблем з мотивацією. 

При 30 або більше градусах спеки біг часто закінчується невдачею. Деякі люди через  високі температури відчувають втому і вважають за краще після роботи їсти морозиво, а не бігати. Інші мучать себе на пекучому сонці – і через кілька хвилин розуміють, що сили закінчилися. Тож пропонуємо кілька порад для успішної пробіжки.

Розраховуйте на нижчий темп на тренуваннях і змаганнях

Фізіологія така, що показати в спеку такі ж результати, як і в прохолодну погоду, неможливо: вони в будь-якому випадку будуть нижчими, пише maximum.fm. Це варто враховувати, плануючи тренування і вибираючи цільовий темп на забіги. Для усереднених розрахунків і розуміння масштабів лиха знадобиться температурний калькулятор.

Оптимізуйте графік тренувань

У спекотну пору року комфортніше бігати рано вранці або ввечері після заходу сонця. Як правило, ранок найбільш прохолодний і вологий час доби, ввечері температура вища, а вологість нижча. Однак при підготовці до змагань, які проходитимуть в спекотну пору доби, необхідно хоча б частину тренувань робити в умовах, близьких до змагальних.

Підберіть відповідний одяг для бігу влітку

Він має бути зі спортивної синтетики, максимально легким і вільним, бажано світлих відтінків, що відбивати сонячні промені. Від обтислих чорних речей краще відмовитися, навіть якщо це елемент вашого неповторного корпоративного стилю. Стане в пригоді світла кепка з козирком, але ні в якому разі не щільна.

Ретельніше вибирайте маршрути

Найкращий варіант – зелені зони. Не забувайте про сонцезахисний крем.

Фото: pexels

Система Orphus