Ви тут:
Суспільство Україна 

Спецлітак Ан-26 “Vita” вперше перевіз військовослужбовця хворого на Covid-19

Спеціальний військово-транспортний літак Повітряних Сил ЗС України Ан-26 “Vita” уперше здійснив аеромедичне перевезення військовослужбовця, хворого на Covid-19.

Про це йдеться на сторінці Командування Повітряних Сил ЗСУ у Facebook.

У важкому стані чоловіка доправили до столиці для подальшого лікування недуги.

Оскільки переліт із хворим на Covid-19 проводився уперше, перед вильотом було проведено інструктажі з екіпажем та бригадою медиків. Військовослужбовець був поміщений у спеціальну капсулу.

Після того, як місію було виконано, на борту провели усі санітарно-епідеміологічні заходи, аби інфекція не залишилась в літаку та не поширилась на членів екіпажу.

Пілоти вперше виконували цей рейс у захисних медичних костюмах поверх льотних комбінезонів, окулярах та масках. Такий досвід може стати у нагоді в кризових ситуаціях.

Командир корабля зазначає, що особливих проблем з перельотом екіпаж не відчув. Говорить, що жаркувато трохи, але годинку-другу можна потерпіти. Безпека – передусім.

“Начальник медичної служби бригади транспортної авіації, де, власне базується літак Ан-26 “Vita”, майор Олексій Вишинський запевняє, що в бригаді суворо дотримуються карантинних заходів, регулярно дезінфікують усі приміщення і, обов’язково – літаки”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Командування Повітряних Сил ЗСУ

Система Orphus