Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Сім’ям померлих від COVID-19 медиків виплатять по 1,5 млн грн, – Фонд соцстрахування

Родичі медиків, померлих унаслідок виконання професійних обов’язків під час боротьби з епідемією коронавірус, а також медики, які отримали інвалідність через зараження COVID-19, зможуть отримати одноразову допомогу.

Про це повідомляє пресслужба Фонду соціального страхування України.

“У разі смерті медичного працівника від COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків, відповідно до рішення уряду за кошти державного бюджету, ФССУ здійснить виплату одноразової допомоги у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, що становить 1,576 млн грн” – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що кошти будуть пропорційно розподілені між членами родини, батьками і утриманцями.

Для отримання одноразової допомоги родичі та утриманці померлого мають подати заяву до робочого органу ФССУ за місцем проживання медика на момент смерті. У заяві необхідно вказати власні персональні дані, інформацію щодо усіх членів родини, утриманців і батьків померлого, про яких відомо заявнику, а також особистий рахунок в банку, на який необхідно здійснити виплати.

Читайте також: В Україні проводитимуть епідрозслідування смерті лікарів, які працювали з хворими на COVID-19

До заяви додаються копії документів: паспорта, ідентифікаційного коду заявника, а також документів, свідоцтво про шлюб (у разі виплати допомоги чоловіку/дружині медика), свідоцтво про народження медика (у разі виплати допомоги батькам). Також додається примірник акту розслідування гострого професійного захворювання медичного працівника.

Крім того, допомога надаватиметься медичним працівникам у випадку встановлення інвалідності протягом одного календарного року після захворювання на COVID-19 внаслідок виконання професійних обов’язків. У такому випадку медик має подати заяву до робочого органу ФССУ за місцем проживання. Залежно від встановленої групи інвалідності виплати складуть від 630,6 тис. грн (ІІІ група інвалідності) до 735,7 тис. грн (ІІ група) і 840,8 тис. грн (І група).

поширити новину: