Ви тут:
Суспільство Україна 

Шмигаль розповів, чому в Україні не посилюють карантинні обмеження

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що в Україні поки не планують повертатися до посилених карантинних обмежень, але вони будуть діяти локально, де найвищі показники захворювання на коронавірус. 

Про це повідомляє “BBC News Україна“.

“Ми перейшли до моделі адаптивного карантину. В областях, де ситуація складніша, застосовуємо жорсткіші карантинні обмеження, це працює. Україна вийшла із загального жорсткого карантину, але окремі області, наприклад Львівщина, сьогодні античемпіон по захворюваності, там карантин посилений. Ця модель дозволяє балансувати на межі незакриття цілої країни та економіки і збереження життя і здоров’я людей”, – розповів Шмигаль.

Та зазначив, що зараз маємо перевагу у порівнянні з часом запровадження карантину у березні. У нас готова медична система: ми закупили засоби індивідуального захисту, забезпечили як мінімум перший рівень для першої хвилі медичних закладів, ми підготували медичну систему морально.

Читайте також: Місцева влада повинна слідкувати за дотриманням карантину, а не готуватися до виборів, – Степанов

“Суспільство встигло морально підготуватися, ми не отримали в країні паніку, яка б призвала до дестабілізації медичної системи і збільшення жертв. Першу хвилю ми пройшли спокійно у помірному сценарії. Ми хочемо зробити все можливе для того, щоб ми не закривали країну. Ми не можемо зараз передбачати, як далі розвиватимуться події. Ми бачимо, що пішло помірне зростання, зараз ми розуміємо і аналізуємо, які показники є ключовими – це завантаженість ліжкомісць у лікарнях. Ми не хочемо, щоб вона перетинала позначку у більше 50%. Хоча вже є дві області, де завантаженість 52% і 60%. Це сигнал до того, що нам необхідно починати формувати так звану другу лінійку лікарень. Загалом у нас 30 тисяч ліжкомісць для першої та другої хвилі”, – повідомив Денис Шмигаль.

За його словами, Уряд ретельно контролює параметр кількості активних хворих на 100 тисяч населення. Сьогодні він складає 50 людей на 100 тисяч. Ми зробили для себе ліміт у 60 хворих. Це буде момент, при якому треба буде посилювати карантинні обмеження вже на рівні країни і окремих областей.

“Ми відповідально ставимось до послаблень. Ми не відпустили все до кінця, не дозволили масові заходи, не відкрили міжобласне сполучення з регіонами, де є стрімке зростання. Щоб не втратити економіку, від чого наслідки та жертви можуть бути більші, ніж при такому рівні захворюваності. Наше завдання сьогодні — при збереженні життів не втратити економіку України”, – сказав Шмигаль.

Нагадаємо, в Україні всього підтверджено 44 334 випадки COVID-19, з них 19 115 одужали, 1159 померли.

Система Orphus