Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Школи, дитсадки, стадіони, амбулаторії: стан готовності об’єктів “Велике будівництво” на Полтавщині

З 1 березня в Україні розпочалась реалізація національної програми “Велике будівництво”, якою передбачені будівництво, реконструкція та капітальний ремонт шкіл, дитячих садків, стадіонів, приймальних відділень лікарень, амбулаторій та доріг.

На Полтавщині до виконання програми включені 5 шкіл, 5 садочків, 5 стадіонів, 8 приймальних відділень та масштабне будівництво 10-ти об’єктів. Серед джерел фінансування — державний бюджет (ДФРР, освітня субвенція), обласний та місцеві бюджети.

Про це повідомила на колегії у Полтавській ОДА 25 червня заступник директора Департаменту будівництва, містобудування, архітектури і ЖКГ Полтавської ОДА Ірина Особік.

З 10-ти об’єктів масштабного будівництва вже завершений капітальний ремонт покрівлі з утепленням горищного поверху адмінбудівлі (м. Полтава, вул. Зигіна, 1).

Три об’єкти мають високий ступінь готовності:

  • термомодернізація Полтавського обласного онкологічного диспансеру (97%);
  • будівнцитво Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру (96%);
  • капітальний ремонт приміщень приймально-діагностичного та рентгенологічного відділень 1-го поверху хірургічного корпусу Полтавської обласної лікарні ім. М.В. Скліфосовського (90%).

Завершують будівельні роботи на об’єктах:

  • ЦНАП у Полтаві (56%);
  • реконструкція існуючого гаража під підземний паркінг Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (54%);
  • реконструкція покрівлі гуртожитку Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. Котляревського.

У визначені терміни (до 1 вересня) здати в експлуатацію планують школу в Заводському Лохвицького району, Мартинівську школу I-III ступенів. Будівельна готовність Семенівського НВК №2 та ліцею ім. Г. Сковороди у Чорнухах наразі 0%.

“Щодо опорного закладу Диканського НВК ім. Гоголя, то цей об’єкт повинен фінансуватись з надзвичайно-кредитної програми по відновленню України. Кошти Європейського банку є, але недостатньо співфінансування з місцевого бюджету. Можливо, цей об’єкт буде плануватись до заміни на інший”, – повідомила Ірина Особік.

В експлуатацію планують здати дитячий садок №1 у Лохвиці, Лубенський ДНЗ № 9 “Берізка”, дитячий садок “Чебурашка” у Полтаві. Будівельна готовність реконструкції школи під ДНЗ у селі Піщане Кременчуцького району та дитячого садка №1 у Глобино становить 0%.

Щодо стадіонів, то будівельна готовність 0% на таких об’єктах: реконструкція стадіону у селі Бутенки Кобеляцького району, реконструкція трибун для глядачів Зіньківського районного стадіону “Старт”. Будівельні роботи ведуться на стадіоні “Старт” у Миргороді.

“Реконструкція стадіону у Кременчуці – планувалось фінансування за кошти ДФРР. Через ситуацію з COVID-19 кошти були зменшені. Тому об’єкт планується до заміни. Він дуже великий по обсягу фінансування. Така ж ситуація по будівництву стадіонного комплексу у селі Пришиб Кременчуцького району. Дуже великий об’єкт за обсягом фінансування. Тому пропонується виключити його з переліку і замінити іншим”, – зазначила Ірина Особік.

Станом на 25 червня введено в експлуатацію амбулаторію у селі Дмитрівка неподалік Горішніх Плавнів. Всього на Полтавщині будується 28 амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

поширити новину: