Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Що має знати дитина, коли йде гуляти на вулицю сама

У питанні дитячої безпеки на вулиці варто виділити три найважливіші категорії: безпека дорожнього руху, безпека пересування вулицею та безпека поводження з незнайомими людьми.

Якщо говорити про безпеку дорожнього руху, то насамперед потрібно сказати дітям, що вони в жодному разі не мають виходити самостійно на проїжджу частину або підходити близько до дороги. Навіть у формі гри. Наприклад, на дорозі опинився м’яч чи інший дитячий предмет – варто попросити знайомих дорослих про допомогу.

Також малечі треба розповісти про безпеку пересування вулицею та важливість дивитися під ноги. На жаль, асфальт у нас дуже нерівний, а місцями навіть відсутній. Тому є ризик впасти в зону проваленого асфальту чи прочиненого люка.

Граючись на вулиці, діти мають знати про небезпеку незнайомих речей. Всі ми напевно бачили біля звичайних житлових будинків розкидані шприци чи інші використані медичні предмети. Є ризик зараження, тому дітям забороняйте чіпати схожі речі.

Щодо безпеки поводження із незнайомими людьми, небезпечними можуть бути ті, хто має очевидно агресивний вигляд. Наприклад, особи в стані алкогольного сп’яніння. Контакту з такими людьми варто уникати й за можливості їх обійти. Однак, крім цього, є люди, з вигляду яких не одразу розпізнаєш, що вони небезпечні. Тому потрібно сказати дітям, що будь-яка незнайома людина, яка намагається вас провести кудись і обіцяє щось показати – це вже небезпечно. Ми радимо малечі у таких випадках одразу шукати знайомого дорослого, наприклад, знайому продавчиню в крамниці чи охоронця в супермаркеті.

З молодшими дітьми варто вивчити інформацію, як звати батьків, номер їхнього телефону, адресу, і регулярно перевіряти, чи її пам’ятають. Якщо ж ви знаєте, що опинитесь у натовпі, то сфотографуйте дитину перед виходом на телефон у тому одязі, в якому плануєте гуляти. Ще я раджу зробити наліпки з надрукованою інформацією, де буде вказано її ім’я, вік, мобільний телефон когось із батьків. Також цю інформацію можна написати маркером (який не змивається) на руці дитини.

Взагалі ж дитина до 10 років має рухатися вулицею тільки в супроводі батьків чи інших знайомих дорослих – так передбачено законодавством України. Але, як показує практика, батьки відпускають дітей без нагляду на вулицю у 7-8 років, а деякі одразу після того, як дитина пішла в перший клас, тобто після 6 років. Якщо батьки вирішили, що їхні діти готові до самостійних прогулянок чи звичайних походів до школи, то мусять однаково проговорити можливі небезпечні ситуації та як у них поводитись. 

За матеріалами The Village

поширити новину: