Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Серед молоді віком від 13 до 15 років майже кожен п’ятий курить електронні сигарети, – ЦГЗ

Понад 50% 15—17-их підлітків в Україні курили електронні сигарети. 7,5% пробували системи для нагрівання тютюну,згідно із Глобальним опитуванням молоді щодо вживання тютюну.

Цьогорічна тема Всесвітнього дня без тютюну — «Захист молоді від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання її залученню до куріння», повідомляють у Центрі громадського здоров’я.

Нині тютюнові компанії активно просувають електронні сигарети та системи для нагрівання тютюну. Попри те, що виробники заявляють про вікові обмеження на продаж цих пристроїв, вони є доступними для дітей та підлітків. Серед молоді віком від 13 до 15 років майже кожен п’ятий курить електронні сигарети. Для порівняння, курцями «звичайних» сигарет є 9,2% підлітків.

Понад 70% підлітків вважають, що куріння електронних сигарет є безпечним для здоров’я або значно безпечнішим, ніж «звичайні» сигаретами, згідно із Європейським опитуванням учнів. У той же час у звіті ВООЗ про глобальну тютюнову епідемію за 2019 рік йдеться про те, що електронні сигарети шкодять здоров’ю. ВООЗ рекомендує застосовувати до електронних сигарет і систем для нагрівання тютюну такі ж регуляторні норми, як і до «звичайних» сигарет. 

В Україні електронні сигарети та системи для нагрівання тютюну не врегульовані та не підпадають під загальні норми контролю тютюнових виробів. Це створює проблеми, пов’язані із якістю цих продуктів, їх агресивним маркетингом і доступністю для дітей.

Всесвітній день без тютюну — це нагода нагадати: 

  • уряду та парламентарям про зобов’язання щодо виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, яку Україна взяла на себе у 2006 році. У Верховній раді зареєстровано законопроект №2813, який дозволить запровадити комплексне врегулювання нових пристроїв для куріння;
  • суспільству про те, що курити будь-які пристрої шкідливо для здоров’я. Найкраще, що кожен курець може зробити — відмовитися від тютюну та виробів із нікотином. Некурцям не варто піддаватися індустрії та починати курити.
Система Orphus