Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Сьогодні розпочинається Петрів піст

Розпочався щорічний піст перед святом апостолів Петра і Павла (12 липня), що його в народі ще називають Петрівкою.

Він не є таким строгим як Великий піст, але за традицією Київської Церкви в будні дні є заборона на м’ясні та молочні страви.

Святий Іван Золотоустий свідчив, що „Апостоли майже завжди постили”. Молитвою і постом вони готувалися до зішестя Святого Духа, до проповіді Євангелія. Тому і Церква закликає вірних молитвою і постом наслідувати апостолів і таким чином готуватися до їх свята.

“Сучасний християнин, беручи приклад та натхнення з апостолів, має виконувати свою місію: приділити час для сім’ї та дітей, допомогти батькам чи рідним, проявити любов та турботу до ближнього, подбати про довкілля, прочитати чи навіть написати книгу. І все що б ви не робили, робити з любов’ю. Також приємно здивуватися від отриманого повідомлення, що екранний час користування гаджетом зменшився, а водночас відчути, що добрі ваші вчинки збільшилися”, – зазначає очільник ПЦУ Митрополит Епіфаній.

Піст святих апостолів у Східній Церкві триває від неділі Всіх святих до 12 липня за новим стилем — празника святих апостолів Петра і Павла. Тривалість Петрівки може бути різною, залежно від того, коли випадає празник Пасхи. Найдовше Петрівка може тривати шість тижнів, а найменше — 8 днів.

За матеріалами РІСУ

поширити новину: