Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Решетилівський аграрний ліцей на Полтавщині має власний сад, спорткомплекс зі скалодромом та 8 агропідприємств-партнерів

Директор Решетилівського професійного аграрного ліцею імені І.Г. Боровенського Ніла Спільна розповідаючи про заклад, називає його маленьким підприємством, де можуть виготовити варення чи фруктовий сік за повним циклом: виростити фрукти та ягоди, зібрати, обробити та законсервувати. 

У закладі навчається 350 учнів, які навчаються за Державними стандартами професійної (професійно-технічної) освіти у комфортних умовах, повідомляють у Міністерстві освіти і науки України.

“У 2013 році, коли стала директором, вирішила оновити інфраструктуру, зробити заклад привабливим для бізнесу. В нас є 41 гектар власної землі — це, порівнюючи з іншими аграрними профтехами, невелика ділянка. Однак ми висадили яблуневий сад, далі — малину та смородину, завдяки участі в обласній програмі з розвитку садівництва. Так ми почали працювати з найбільшим нинішнім партнером — фермерським господарством “Сади Полтавщини”. Зараз 15 учнів навчаються у них за дуальною формою за професією “Садовод”, — розповіла Ніла Спільна.

Вона також додала, що зараз заклад працює над тим, щоб розширити асортимент продукції та вийти з нею на великий ринок.

“Нині ми переробляємо власну продукцію лише для внутрішнього вжитку, робимо з нею випічку та продаємо у кафе ліцею. Але хочемо обладнати переробну лінію, масштабувати усе це та заробляти на цьому. Крім того, учні у такий спосіб зможуть відпрацьовувати сучасні методи обробки фруктів і ягід: робити шокову заморозку, повидло, джеми”, — зазначила директорка ліцею.

Окрім “Садів Полтавщини”, ліцей співпрацює з 7 великими фермерськими та агрокомпаніями — “Терра Фуд”, “Арніка”, “Ранок”, “Коновалівка-агро”, “ГОВТВА”, “Бурат-агро”, “Агротехсервіс”. Учні-пекарі проходять оплачувану практику на Решетилівському хлібозаводі, де можуть отримувати до 1200 гривень вже під час навчання, додатково до стипендії.

Важливо, що викладачі та майстри виробничого навчання ліцею мають стажування на цих підприємствах і вивчають сучасні методи догляду за культурами. Тож учнів вони навчають саме тим методам та інструментам, які потрібні зараз на ринку.

Працюючи над покращенням умов для учнів, 2 роки тому область виділила 25 млн гривень на ремонт одного з гуртожитків ліцею на 171 місце. В проєкті ремонт ще одного гуртожитка на 150 місць.

Нагадаємо, у березні 2019 року у Решетилівці відкрили реконструйований гуртожиток для студентів аграрного ліцею.

Крім того, торік за кошти області заклад оновив спортивний комплекс. Там обладнали майданчик для волейболу та баскетболу, 2 тренажерні зали та створили умови для занять туризмом у приміщеннях — встановили скеледром і закупили потрібні матеріали. Загалом у проєкт інвестували 17 млн гривень.

Нині Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського  та ще два заклади профосвіти Полтавщини відібрані для участі у програмі ЄС “EU4Skills: Кращі навички для сучасної України”. Це дозволить їм у співпраці з українськими та європейськими експертами проаналізувати роботу, покращити матеріально-технічну базу, скласти план розвитку закладу. Разом вони створять нові інструменти для кращого змісту освіти, підвищать кваліфікацію педагогів. Далі отриманий досвід вони зможуть поширювати серед інших закладів, які не увійшли в пілот.

Випускники 9 та 11 класів можуть опанувати у Решетилівському професійному аграрному ліцеї імені І.Г.Боровенського професію садовода, тракториста, водія, електрозварника, пекаря-лаборанта ХБА та кухаря-кондитера. Дорослим тут пропонують пройти підвищення кваліфікації чи перенавчання за професією тракториста-машиніста.

Зв’язатися з фахівцями ліцею можна за телефоном (05363)2-36-87 або написавши лист на адресу RAL52@ukr.net

Сайт Решетилівського професійного аграрного ліцею імені Н. Боровенського. https://rpal.com.ua

 

Система Orphus