Ви тут:
Суспільство Україна 

Путін має віддати Україні Таганрог, – Портников про “подарунки від російського народу”

Президент РФ Володимир Путін в інтерв’ю російського державному телебаченню поскаржився, що союзні республіки не мали виходити з СРСР із “подарунками від російського народу” – так він назвав “традиційні історичні території Росії”, які вони отримали за час існування Радянського Союзу.

Висловлювання російського президента прокоментував Еспресо український публіцист, журналіст і політичний оглядач Віталій Портников.

Він зазначив, що 1922 року УРСР приєднувалася до Радянського Союзу без Криму, однак – з Таганрозьким краєм, в якому тоді жило понад 70 відсотків українців.

“А до складу РРФСР входила практично вся територія сучасної Центральної Азії, за винятком невеликих народних республік Бухари і Хорезму. Чи хоче Путін повернути до складу Росії Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Туркменістан, Таджикистан? Це -“подарунки російського народу”? І що у такому випадку робити з Тувою? На момент створення СРСР її територія до складу РРФСР не входила, міжнародне співтовариство вважало Туву невід’ємною частиною Китаю, а сама Росія – незалежною Народною Республікою”. 

Що ж до процедури виходу з СРСР, то це не Україна – держава, яка залишила СРСР без будь-якої процедури і з “подарунками російського народу”, наголошує Портников. Україна провела референдум на підтвердження Акта про незалежність, схваленого українським парламентом.

“Україна – країна, яка проголосила незалежність і отримала всенародне схвалення цієї ідеї на всій своїй території. Включно з Кримом і Севастополем. Ніяких референдумів у самій Росії про її вихід з СРСР не проводилося. Останній референдум, який стосувався питань державності та в якому брали участь росіяни – це референдум про збереження оновленого Союзу. І з цієї точки зору перше, що має зробити Путін – так це віддати Україні вкрадений 1924 року Таганрог”, – підсумовує Потрников.

Фото: reuters

Система Orphus