Ви тут:
Суспільство Україна 

ПЦУ стурбована кризою довіри до правосуддя в державі: заява Київської Митрополії

Священнослужителі Православної Церкви України висловлюють глибоке занепокоєння кризою довіри до однієї з найбільш важливих державних інституцій – правосуддя і вважають, що правоохоронні органи у своїй діяльності не повинні керуватись політичними симпатіями чи антипатіями.

Про це йдеться у заяві Київської Митрополії ПЦУ.

Як зазначає духовенство, правосуддя повинно дотримуватися основ верховенства права, врахувати принцип презумпції невинуватості.

“Недовіра до правосуддя істотно підриває і міжнародний авторитет України. Пам’ятаємо, як судові переслідування опозиційних діячів у часи президентства В. Януковича були постійним предметом уваги і справедливої критики з боку демократичних країн та міжнародних інституцій”, – йдеться у заяві.

Представники ПЦУ наголошують, що вони не мають жодного наміру втручатися у сферу розслідувань та судочинства, де відповідальність лежить на державі.

“Нас, як Церкву, змушує звертати на себе увагу той факт, що останнім часом наполегливо, особливо у пов’язаних з країною-агресором засобах масової інформації, проводиться думка, що різні обвинувачення, які висуваються проти п’ятого президента України П. Порошенка, мають якийсь зв’язок з його роллю, як глави держави, в сприянні церковному об’єднанню, утворенню Православної Церкви України та в отриманні нею Томосу від Вселенського Патріарха.

З огляду на все вищесказане очевидним є, що будь-яка політична мотивація у діяльності правоохоронних органів та порушенні кримінальних справ – недопустима, – підкреслюють автори документу.

“Більше того, вона буде небезпечною для громадянського миру в умовах російської агресії, коли країна-агресор радо використовує будь-які конфлікти всередині України на шкоду нашій державі та для досягнення своїх цілей в гібридній війні. В кожному демократичному суспільстві завжди є різне ставлення до політиків – хтось їх підтримує, хтось – ні. Але аксіомою демократії є те, що політичні симпатії чи антипатії не впливають на правосуддя. Відхід від цієї аксіоми завжди веде до відходу від демократії”, – додають священнослужителі ПЦУ.

поширити новину: