Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Призов на строкову військову службу розпочнеться на Полтавщині 15 червня

Про це під час засідання обласної призовної комісії повідомив військовий комісар Полтавського ОВК Дмитро Губський.

“Цьогоріч весняний призов перенесли на 15 червня. Він триватиме лише 1,5 місяці, а не три як це було раніше. На даний час область виконує план з призову громадян, лише на 56% – 490 чоловік”, – повідомив Дмитро Губський.

Заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков відмітив, що чимало районів не справляються з виконанням поставлених планів.

“Заходи щодо призову громадян поновили 25 травня, але за результатами попереднього зарахування, в команди призначено лише 490 чоловік. Призовні комісії Полтави, Кременчука, Кременчуцького району, Гребінківського, Оржицького, Пирятинського, Чорнухинського районів не належним чином виконують свою роботу”, – зазначив Євген Греков.

Дмитро Губський звернув увагу призовних комісій на те, що цього року через пандемію COVID-19, призовники, які раніше працювали за кордоном зараз перебувають вдома, тому тепер можна їм вручити повістку. Та нагадав, що випускників шкіл не призиватимуть до лав ЗСУ.

“Під час пандемії нам потрібно бути обережними, щоб вірус не потрапив до ЗСУ. Всі призовники повинні пройти тестування на COVID-19 і лише тоді, вони будуть доставлені до збірного пункту. Призовники мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту (маски, рукавички та дезінфектор) з розрахунком на три доби”, – сказав Губський.

Та нагадав, що за забезпечення призовників засобами індивідуального захисту та за організацію проведення тестів відповідають райдержадміністрації та міськради.

У районах, здебільшого, виникають такі проблеми, як забезпечення призовників масками та рукавичками, доставка до збірного пункту та проведення тестування, через не можливість оплати за тести через бюджет.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко повідомив, що призовникам проводитимуть ІФА-тестування (імуноглобулін N)/

“Нам, як організаторам, потрібно не допустити занесення до ЗСУ коронавірусу. ІФА-тестування, а саме на імуноглобулін N, покаже якщо людина тільки інфіковано, або ще хвора. Інші тести не покажуть такої інформації. І вартість такого ІФА-тестування в рази дешевша, ніж ПЛР-тестування”, – розповів Курилко.

поширити новину: