Ви тут:
Прес-релізи Суспільство 

Про тривалість роботи напередодні святкових і неробочих днів: роз’яснення Управління Держпраці

Щодо тривалості роботи напередодні святкових і неробочих днів надає роз’яснення головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Братусь Лариса Олексіївна.

Згідно зі ст. 53 КЗпП України напередодні святкових і неробочих днів (ст.73 КЗпП) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених ст. 51 КЗпП, скорочується на одну годину як за п’ятиденного, так і шестиденного робочого тижня.

За ст. 56 КЗпП України неповний робочий час (неповний робочий день або неповний робочий тиждень) установлюється за угодою між працівником та роботодавцем й оплата в цих випадках проводиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку.

Скорочення тривалості роботи працівників напередодні святкових і неробочих днів на одну годину застосовується для тих працівників, які працюють за п’ятиденним чи шестиденним робочим тижнем з нормальною тривалістю робочого часу – 40 годин на тиждень, установленою ст. 50 КЗпП.

Для працівників які працюють на умовах неповного робочого часу, ця норма не застосовується, тобто тривалість їхньої роботи напередодні святкових і неробочих днів не скорочується на одну годину.

Водночас інші режими роботи, тривалість робочого часу і час відпочинку працівників можуть установлюватися колективним договором із дотриманням норм законодавства про працю.

Фото tuipravo.info

Система Orphus