Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Понад 130 років тому: історія залізничної станції в Хоролі на Полтавщині

Наприкінці XIX століття розпочалось будівництво Харково-Миколаївської залізниці, а в 1887 році разом із будівництвом дільниці Бахмач — Кременчук залізниця “прийшла” в невелике містечко Хорол, що на Полтавщині. Тоді й відкрили однойменну станцію.

У 1888 році почалось регулярне залізничне сполучення. Залізниця сприяла активному розвитку регіону, зокрема й Хорола, адже лише через рік після відкриття вантажообіг станції складав 1,5 млн пудів вантажів на рік, повідомляє Укрзалізниця на своїй сторінці в Instagram.

Під час Другої світової війни станція була повністю зруйнована, а з усіх будівель до наших днів збереглися лише дві: вокзал і водонапірна башта. Під час окупації поруч зі станцією нацистські війська організували табір для військовополонених “Хорольська яма”. 19 вересня 1943 року місто звільнили, а станцію в рекордний термін відновили.

Нині пасажирів зустрічає невеликий ошатний вокзал 1887 року побудови. Він виконаний за типовим проєктом малих вокзалів 3-го класу: будівля прямокутна в плані з цегляним оздобленням. По боках будівлі виділяються асиметричні ризаліти, а кути прикрашені рустикою. Для цього типу вокзалів характерний біфорій центрального входу — раніше він розділяв зали очікування другого та третього класів. Зараз же він розділяє зал очікування та службові приміщення. Дах прикрашений прямокутними стовпчиками та ажурною решіткою.

У 2001 році до 10-річчя незалежності будівлю реконструювали, тепер її зовнішній вигляд максимально відповідає історичному.

Система Orphus