Ви тут:
Спорт Суспільство 

Помер тренер володарки першої олімпійської медалі Незалежної України

Олександр Прядко був Заслуженим тренером України.

Про це на своїй сторінці у соцмережі facebook написала Валентина Цербе-Несіна – бронзова призерка Олімпіади-94 в Ліллехамері (Норвегія).

“Олександр Іванович в біатлоні з 1963 року. Він успішно виступав за Чернігівську обласну команду фізкультурного спортивного товариства «Авангард» на першості УРСР. Був неодноразовим чемпіоном та призером першості СРСР серед спортивних товариств, чемпіоном та призером першості УРСР.
З 1972 року він у збірній ФСТ «Спартак», а з 1973 року поєднує виступи на змаганнях з тренерською діяльністю. Згодом обіймає посаду старшого тренера .
В Прилуках Олександр Іванович започаткував біатлон у 1973 році. Це була перша та єдина біатлонна група хлопців на Чернігівщині.
З 1978 по 1986 роки працює тренером збірної команди Всесоюзного ФСТ Спартак по біатлону.
В 1979 під його керівництвом команда хлопців займає 1 місце на чемпіонаті СРСР.
З 1987 по 1990 роки Олександр Іванович був тренером збірних команд УРСР, фізкультурно – спортивного товариства «Спартак» та «Профспілки»
В 1990 році йому присвоєно звання суддя по біатлону національної категорію
З 1991 року – тренер національної збірної незалежної України”, – розповіла спортсменка.

Слід відзначити, що Олександр Прядко ввійшов до історії українського спорту як тренер біатлоністки Валентини Цербе (пізніше Цербе-Несіної), яка здобула першу олімпійська медаль незалежної України (Зимові Олімпійські ігри 1994 або XVII Олімпійські зимові ігри).

поширити новину: