Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують взяти участь у велоекскурсії на дачу Короленка

18 липня велосипедистів Полтавщини запрошують відтворити велосипедний маршрут Володимира Короленка на дачу у с. Хатки. Про це повідомили співорганізатори проєкту – ГО “ВелоПолтава” та Літературно-меморіальний музей В. Короленка.

Подробиці обіцяють повідомити ближче до дати проведення.

За три роки туристичний маршрут «Велосипедом на дачу Короленка» став досить популярним. Минулого року на нього зареєструвалися близько 100 учасників. 

 Як відомо, письменник мав чудову фізичну форму, тому, навіть коли йому було вже близько 60 років, їздив велосипедом на дачу з Полтави. Оселившись у Полтаві на початку ХХ ст., Володимир Галактіонович придбав собі ділянку у селі Хатки, де був збудований дачний будиночок. Там він працював над літературними творами, писав статті і мусив дуже часто відвозити листи на пошту. Найближче поштове відділення знаходилося за 10 верст у Великих Сорочинцях, тому письменникові потрібен був транспорт – велосипед. Він вирушав на велосипеді зі свого будинку по вул. Мало-Садовій, 1 (нині Короленка, 1) до Київського вокзалу, вантажив велосипед у потяг, прямував до станції Гоголеве, а звідти на велосипеді у Хатки. 

 

Система Orphus