Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщиною курсуватиме екобус для збору небезпечних побутових відходів

Сьогодні під час семінару “Екобус для громад Полтавщини” презентували новий автомобіль, який буде курсувати громадами області для збору відпрацьованих батарейок, люмінесцентних ламп та ртутних термометрів.

Мікроавтобус Fiat Ducato був придбаний та переобладнаний за кошти обласного бюджету у 2019 році у межах обласної програми “Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019-2021 роки”. Екобус перебуває на балансі КАТП обласної ради.

“Зараз нам дуже цікаво почути зворотній зв’язок від громад, зокрема, наскільки вони готові співпрацювати. Наше завдання — забезпечити транспортуванням та передачею небезпечних відходів підприємствам, які цим займаються відповідно до ліцензій. Ще одне важливе питання фінансове: ми надаємо екобус, громади сплачують за дорогу, а утилізацію цих відходів оплачуємо 50 на 50”, – наголосив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Екобус розпочне свою роботу вже з наступного тижня. Орієнтовно, він працюватиме цілий день в одній громаді, куди буде приїздити лише раз на два-три місяці. Екобус працюватиме в усіх районах області.

“Ми плануємо розпочати роботу екобусу з наступного тижня. Сподіваюся, що після семінару ми вже отримаємо перші заявки голів ОТГ. За нашими розрахунками, ефективним буде, якщо екобус цілий день працюватиме в одній громаді. Голова ОТГ має оформити заявку про приїзд екобусу у визначений день та місце. Поки що лист потрібно буде надсилати на електронну пошту КАПТ. А вже через місяць на смарт-платформі “Екологічні ініціативи” з’явиться вкладка “Екобус”. Тож можна буде подавати заявки онлайн”, – пояснила начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради Ірина Березова.

У кожній громаді мають облаштувати пункти збору небезпечних відходів. Зокрема, такий підхід вже втілили в Омельницькій ОТГ, де діють пункти збору у магазинах.

“У закладах торгівлі є відведені місця, де можна залишити небезпечні побутові відходи, зокрема, батарейки. Ми підписали договір із організацією, яка має відповідну ліцензію”, – розповіла голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва.

Кожен житель міста чи селища у визначений час зможе прийти та здати використані батарейки, лампи і термометри на утилізацію. Ця послуга надаватиметься безкоштовно.

“У квітні цього року до нас приїздив екобус. Ми були перші. Тоді приносили і батарейки, і лампи. Попит є, переконана, що і буде. Було б чудову, якщо б екобус приїздив до нас хоча б раз на два місяці”,- розповіла еколог Мачухівської ОТГ Оксана Мельник.

Для забезпечення роботи екобусу один із працівників КАПТ пройшов спеціальні навчальні курси.

“Як потрібно перевозити, що робити, коли розбилася лампа чи градусник. Після завершення навчання здав екзамен та отримав допуск на 5 років”, – розповів водій екобусу Володимир Дмитренко.

Утилізація небезпечних відходів, зібраних екобусом, здійснюватиметься лише на спеціалізованих підприємствах – ТОВ “Екологічні інвестиції” та ТОВ ”Полекозахист”.

поширити новину: