Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавщина залишається серед лідерів впровадження аграрних розписок

П’ять років тому аграрії Полтавщини стали першими, хто отримав можливість скористатися інструментом аграрних розписок. Аграрні розписки запропонували просте та ефективне рішення через використання майбутнього врожаю як застави для залучення фінансування.

Висока організаційна робота команди Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, управлінь АПК райдержадміністрацій та проекту «Аграрні розписки в Україні» дали можливість переконати сільгоспвиробників у надійності нового інструменту фінансування аграрного бізнесу. Нині не тільки полтавські аграрії, а і всі сільгоспвиробники України позитивно оцінюють цей механізм фінансування та запровадили його, як звичний інструментарій своїх підприємств, використовуючи отримані ресурси для розвитку виробництва. Аграрні розписки дали змогу сільгоспвиробникам вчасно купувати якісне насіння та засоби захисту рослин, паливо, добриво та техніку, а також залучати грошові ресурси для фінансування поточних потреб господарства.

Про це йшлося на всеукраїнській онлайн-конференції «Проект «Аграрні розписки в Україні»: Підсумки впровадження та нові можливості для ринку», у якій взяв участь директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов.

Отримавши певний досвід, аграрії Полтавщини активно ділилися своїми позитивними результатами роботи з аграрними розписками та напрацюваннями з регіонами, котрі наступними розпочали впровадження інструменту в 2016, 2017 та 2018 роках. Нині Полтавщина залишається серед лідерів впровадження аграрних розписок, адже вони дозволили більше сотні агровиробників області залучити фінансування на суму майже 2,5 мільярда гривень.

Проєкт закінчує свою роботу, але аграрні розписки продовжують діяти в Україні. Верховна Рада вже розглянула проект Закону №2805 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок. Закон передбачає розширення сфери застосування аграрних розписок у сільському господарстві, спрощення, прискорення та здешевлення доступу агровиробників до кредитних ресурсів. Оновлений Закон «Про аграрні розписки» дозволить забезпечити кращі умови доступу до фінансування агровиробників, що сприятиме розвитку малого фермерства, нішевих сегментів і ланцюгів доданої вартості. Вчасні інвестиції у виробництво та впровадження передових технологій дозволить агровиробникам підвищити продуктивність власних підприємств.

Як зазначають у Полтавській ОДА, Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації і надалі продовжуватиме роботу по супроводу цього напрямку. За консультаціями та порадами звертайтеся: телефон 0532(667653), електронна адреса – apk-vekonom@adm-pl.gov.ua, адреса – м. Полтава, вул. Міщенка,2, кімната 20.

поширити новину: