Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавські вчителі, батьки й учні взяли участь в опитуванні щодо дистанційного навчання: результати

Державна служба якості освіти України з 8 по 15 квітня 2020 року провела анонімне онлайн-опитування керівників закладів загальної середньої освіти, педагогічних працівників, батьків та учнів 9–11-х класів. В опитуванні взяли участь 211,9 тис осіб (див. Інфографіку ДСЯО).

Респонденти з Полтавщини розподілилися за категоріями так: 52,9% батьків, 22,3% учителів, 2,7% керівників закладів загальної середньої освіти та 22,2% учнів, повідомляє прес-центр Полтавського ОІППО ім. Остроградського з посиланням на сайт ДСЯО.

Більшість батьків та старшокласників 9–11-х класів України, які взяли участь в опитуванні, підтвердили, що на період карантину відбувається дистанційне навчання з усіх предметів інваріантної складової: 102 380 батьків (85%);36 425 учнів (83%). Директори ЗЗСО також запевнили, що у 97% закладів освіти на період карантину здійснюється навчання учнів з використанням технологій дистанційного навчання.

Вподобання дистанційним навчанням розділилося навпіл: 55% опитаних учнів (24 087 осіб) та 50% батьків (60 569 осіб) висловилися позитивно; 45% учнів (20 001 особа) і 48% батьків (57 858 осіб) дали негативний відгук», – ідеться на сайті ДСЯО України.

На думку респондентів, найбільш складним у процесі реалізації дистанційного навчання є:
• налагодження ефективної взаємодії з учасниками освітнього процесу, організаційні питання;
• технічне забезпечення (62,35 % директорів ЗЗСО вказали на брак необхідної техніки вдома у вчителів та/або учнів; 46,9 % керівників та 22,3 % батьків вказують на низьку якість Інтернет-зв’язку);
• методична підготовка (61,6% опитаних учителів (26 699 осіб) вважають, що їм потрібно вдосконалити практичні навички опанування методики викладання навчальних предметів із застосуванням технологій дистанційного навчання).

Водночас найбільшу підтримку від місцевих органів управління освітою та методичних служб із питань організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання відчувають керівники ЗЗСО Полтавської (72,73%), Донецької (65,63%), Закарпатської (65,12%) областей.

Лише 5% учителів (2096 осіб) зазначили, що надалі не звертатимуться до технологій дистанційного навчання.

Одні з ключових пропозицій респондентів до МОН – розробити безкоштовну платформу для дистанційного навчання учнів та оприлюднити на офіційному сайті МОН санітарно-гігієнічні норми щодо онлайн-уроків.

Учителям пропонується викладати їхні відеоуроки з поясненням нового матеріалу, забезпечити дотримання розкладу дистанційних занять та навантаження учнів відповідно до вікових норм. Керівникам ЗЗСО – організувати дистанційне навчання на одній Інтернет-платформі, де були б усі навчальні предмети, навчальні теми, завдання та терміни їх виконання й оцінки за виконані учнями роботи. Також треба запровадити класні електронні журнали.

Як «Новини Полтавщини» повідомляли раніше, у 2020 році згідно з обласною програмою «Опікуємося освітою» Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, Полтавський ОІППО ім. Остроградського допомагатимуть закладам загальної середньої освіти розвивати дистанційне навчання. Коштом обласного бюджету для шкіл області закуплять ноутбуки; проведуть масштабні каскадні тренінги з дистанційної освіти та інші заходи.

поширити новину: