Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська обласна рада внесла зміни до показників обласного бюджету на 2020 рік

3 червня відбулось пленарне засідання тридцять третьої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання.

На засіданні присутні: голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, перший заступник голови Полтавської облради Євгеній Холод, заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко, перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін, заступники голови ОДА Катерина Рижеченко, Євген Греков, депутати, запрошені.

У залі зареєструвались 75 депутатів з 83.

Олександр Біленький повідомив присутніх, що фракцію “Солідарність” перейменували у “Європейську солідарність”, а також створили міжфракційне об’єднання “За майбутнє” у складі 9-ти депутатів.

До порядку денного на розгляд депутатів було внесено 22 основних питання, 27 додаткових та різне.

Перед розглядом питань пов’язаних зі Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо формування ОТГ на Полтавщині, було надано слово представникам громад для висвітлення свого бачення формування перспективного плану розвитку області.

Свою думку стосовно децентралізації на Полтавщині висловили представники села Бутенки, що включені до Білицької ОТГ, села Давидівки Пирятинського району, Остапенська громада, що приєднана до Решетилівської ОТГ, Новознаменської ОТГ, Валківський сільський голова, представник Супрунівської ОТГ, Оржицький селищний голова.

Читайте також: Нагородили рятувальників Полтавщини, які гасили пожежі у зоні відчуження

Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо формування ОТГ на Полтавщині було ухвалене.

Присутні заслухали депутатський запит Олега Сазонова до голови ОДА, Полтавської облради та інших щодо виділення коштів на ремонт приміщення Полтавської ДЮСШ “Авангард”. Олександр Біленький дав протокольне доручення, щоб запит дійшов до адресата.

З питання “Про внесення змін до Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки” доповіла тимчасово виконувач обов’язків директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Олена Онупко.

Депутати питання не ухвалили. Було вирішено внести правки та розглянути на наступній сесії.

Наступного засідання розглянуть і питання “Про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування фонду охорони навколишнього середовища Полтавської області в 2020 році”.

Депутати заслухали Звіт виконувача обов’язків директора Департаменту будівництва, містобудування та архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Олександра Слободяна використання бюджетних на 2019 рік та січень-квітень 2020 року.

Як зазначив Олександр Слободян, до кінця року повинні ввести в експлуатацію Полтавський та Кременчуцький онкодиспансери. До 1 вересня у області добудують 25 амбулаторій сімейної медицини, ще 2 до 31 грудня. Також введуть у експлуатацію школу у Заводському.

Одним з головних питань порядку денного було внесення зміни до показників обласного бюджету на 2020 рік.

Проєкт рішення “Про внесення змін до показників обласного бюджету на 2020 рік” був попередньо розглянутий та обговорений на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.

За інформацією Департаменту фінансів облдержадміністрації, за рахунок перерозподілу бюджетних призначень між головними розпорядниками коштів обласного бюджету, у зв’язку із виникненням економії коштів через запровадження карантинних заходів із запобігання і поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, залишку бюджетних коштів на початок року, трансфертів з місцевих бюджетів області та бюджетів інших областей, загальний обсяг обласного бюджету збільшився на 306,1 мільйона гривень.

Також депутати заслухали Звіт виконувача обов’язків директора Департаменту будівництва, містобудування та архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Олександра Слободяна про використання бюджетних на 2019 рік та січень-квітень 2020 року.

Як зазначив Олександр Слободян, до кінця року повинні ввести в експлуатацію Полтавський та Кременчуцький онкодиспансери. До 1 вересня у області добудують 25 амбулаторій сімейної медицини, ще 2 до 31 грудня. Також введуть у експлуатацію школу у Заводському.

“На сесії не ухвалили низку питань, які стосуються реформування освітніх закладів. Це школа у Миргороді. Депутати не проголосували зміни до підтримки програми малого та середнього бізнесу, але будь у якому випадку ці програми можна підкоригувати та винести на наступну сесію. Окремо хочу звернути увагу на звернення до органів центральної виконавчої влади. Одне, стосується перегляду реверсної дотації, яку вилучають із бюджетів міст, у тому числі обласного значення. Під час карантинних заходів бюджети Полтавщини недоотримали певну суму коштів. Наприклад, бюджет Полтави недоотримав 35-28 мільйонів гривень. Ми звертаємось до Президента, Кабінету Міністрів до Верховної Ради, щоб вони переглянули цю реверсну дотацію і зменшили реверс. Тобто не вилучали кошти у громад, а дали можливість покрити за рахунок не вилученого реверсу саме ті фінансові прогалини, у яких були недоотримані кошти до місцевих бюджетів. Окрім того, це зміни до виборчого законодавства. Ми звертаємось до Верховної ради України, щоб не було дискримінаційних змін до Виборчого Кодексу, які унеможливлюють участь малих партій та самовисуванців у наступних місцевих виборах. Також від 2019 року постає питання, коли місцеві бюджети отримуючи, так звану, депутатську субвенцію з державного бюджету, не змогли повністю освоїти ці кошти, тільки через те, що держбюджет недорахував певний відсоток цього бюджетування. Ми звертаємось органів центральної виконавчої влади, щоб вони переглянули це питання і компенсували кошти підрядникам. Тому, що об’єкти місцевих громад потрібно прийняти і ввести у експлуатацію”, – підбив підсумки пленарного засідання Олександр Біленький.

Розглянули депутати й інші питання порядку денного.

 

Система Orphus