Ви тут:
Суспільство Україна 

Під час карантину споживачі скоротили заборгованість за спожиті послуги, – Мінрегіон

Про це повідомила під час онлайн-конференції “Борги населення за комунальні послуги: як аналізувати проблему” заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Хоцянівська.

“По послугам теплопостачання, водопостачання, поводження з побутовими відходами та утримання будинків, сплата в поточному році перевищує сплату минулого року, і це суттєве збільшення. Для прикладу, за опалення споживачі в цьому році розрахувались на рівні 97%. В період карантину споживачі скоротили заборгованість за спожиті послуги на понад 1,100 млрд грн”, – зазначила заступник Міністра.

Наталія Хоцянівська також торкнулася питання державної підтримки тих споживачів, які отримують пільги та субсидії на оплату ЖКП.

“Не сплачують за комунальні послуги саме ті родини, які не мають права на державну допомогу, а отже їх доходи дозволяють проводити своєчасну оплату. І ми ведемо мову не про застарілий житловий фонд, а про сучасне нове будівництво, якому не більше 5-7 років”, – зауважила заступник Міністра.

Наразі підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати за житлово-комунальні послуги», щоб мати змогу реструктурувати заборгованість споживачів, яка виникла станом на 1 травня 2020 року терміном на 60 місяців рівними частинами.

поширити новину: