Ви тут:
Р Суспільство 

Перстень і печатка: спільності та відмінності

Печатка вважається традиційно чоловічим кільцем. На фронтальній частині печатки практично завжди є спеціальний майданчик з гравіюванням, написом, гербом або ж малюнком. Іноді на печатках присутні ініціали власника

До того ж печатка вважається окрасою, що підкреслює статус власника, його високе положення в суспільстві. Але, як не дивно, печатка ніколи не символізувала багатство. Доречі, сама назва «печатка» походить від слова «друк» – це кільце служило іменною печаткою для власника.

Відмінності:

  • Якщо печатка – суто чоловіче кільце, то перстні можуть бути як чоловічими, так і жіночими. Причому чоловічі перстні практично завжди більш масивні, ніж жіночі. А ось жіночі – більш витончені. Ювелірні прикраси з камінням Swarovski можуть бути як чоловічим, так і жіночим варіантом.
  • Найголовніша відмінність перстня від печатки полягає в наявності каменю (коштовного чи напівкоштовного). У перстня є камінь або камені, а ось у печатки ніяких каменів немає.

У чому подібність:

  • Це кільця, що виготовляються з різних металів (золото, срібло).
  • Це ювелірні прикраси. І печатка і чоловічий перстень найчастіше досить масивні, правда тут справа смаку і вже давно в асортименті є невеликі печатки і перстні. 

Як правильно носити печатку і перстень?

Яких-небудь суворих правил зараз вже немає. Найчастіше перстень або печатку носять на лівій руці. Іноді радять носити на мізинці, але у Франції прийнято надягати печатки і перстні саме на безіменний палець. Правда не забувайте, що безіменний палець правої руки зайнятий кільцем заручним.

А ось якщо у вас фамільна печатка, то голова родини повинен носити її на безіменному пальці лівої руки, а інші чоловіки в родині – на мізинці або безіменному пальці вже правої руки.

Доречи, і ці традиції вже сходять нанівець. Багато хто носить печатки і перстні на середньому пальці.

Як вибрати печатку і перстень?

Вибирати собі печатку або перстень краще в ювелірному магазині Ювелірна Карта. Не поспішайте, подивіться кілька варіантів. Найголовніше – приміряйте вподобані кільця.

Золото або срібло? Тут повна свобода вибору. Подобається срібло – купуйте срібну печатку. Подобається золото – вибирайте золоту.

Є, до речі, негласне (але дуже важливе) правило – на руці у чоловіка повинно бути не більше двох кілець. Більше – це вже вважається поганим тоном. Підбираючи собі другий перстень або печатку, дивіться, щоб вони (печатка і кільце) поєднувалися між собою. Якщо обираєте такую прикрасу у подарунок, впевніться, що це актуально.

поширити новину: