Ви тут:
Суспільство Україна 

Парламент підтримав у першому читанні законопроєкт про зміни до Виборчого кодексу

Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроєкт щодо вдосконалення виборчого законодавства

За прийняття за основу законопроєкту ВР проголосувала 4 червня на засіданні, передає Еспресо.TV.

ВР проголосувала у першому читанні за законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства”.

Відповідне рішення підтримали 292 нардепи.

Зокрема, законопроєктом пропонується встановити, що позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові проводитимуться двічі на рік – в останню неділю березня та останню неділю жовтня.

Пропонують запровадити можливості паралельного використання інноваційних технологій у виборчому процесі, для прикладу щодо голосування виборців на виборчій дільниці за допомогою технічних засобів та програмних засобів, проведення підрахунку голосів виборців за допомогою технічних засобів для електронного підрахунку голосів, складання протоколів про підрахунок голосів, підсумки та результати голосування з використанням інформаційно–аналітичної системи


Нагадаємо: На тридцять третій сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання було прийнято Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України та Президента України щодо недопущення внесення дискримінаційних змін у Виборчий кодекс України, ініційоване головою обласної ради Олександром Біленьким.


Планують запровадити використання у виборчому процесі електронних сервісів, зокрема, передбачено альтернативну можливість подачі документів (в режимі онлайн) для реєстрації кандидатів, їхніх довірених осіб, офіційних спостерігачів.
Пропонується унормувати наслідки для виборчого процесу в разі введення воєнного або надзвичайного стану в Україні чи в окремих її місцевостях.

Також пропонується:
– запровадження механізмів боротьби із “двійниками”;
– вдосконалення порядку формування та функціонування виборчих комісій;
– узгодження кількості виборчих регіонів та максимальної кількості кандидатів, які можуть бути висунуті в кожному з них;
– урахування голосів виборців закордонного виборчого округу під час розподілу депутатських мандатів за загальнодержавними списками партій;
– удосконалено регламентацію територіальної організації місцевих виборів;
– конкретизовано окремі положень, що стосуються висування та реєстрації кандидатів на місцевих виборах;
– удосконалено механізми відмови в реєстрації кандидатів;
– уніфіковано та вдосконалено порядок виготовлення та передачі виборчих бюлетенів;
– уніфікація та чітка регламентація процесу транспортування виборчої документації.

Система Orphus