Ви тут:
Освіта Суспільство ТОП-новина Україна 

Основну сесію ЗНО не скасовуватимуть

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про звільнення випускників шкіл від складання державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Цим документом основна сесія ЗНО не скасовується.

У документі йдеться, що цьогоріч через поширення коронавірусної хвороби COVID-19 учні, які закінчують здобувають повну загальну середню освіту у 2019/2020 навчальному році звільняються від проходження ДПА. В той же час, вони мають право пройти ДПА у формі ЗНО за власним бажанням.

Це питання 17 червня розглядав Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій. Освітній омбудсмен Сергій Горбачов пояснив, що до кінця червня всі, хто завершує здобуття повної загальної середньої освіти, отримають свідоцтва та додатки до них, де буде прописано “Звільнений/звільнена від ДПА”.

“Чинна редакція законопроєкту дозволяє тим, хто за результатами ЗНО, матиме намір зарахувати ці оцінки як ДПА – матимуть можливість це зробити. Це може виглядати так: випускник, який хоче внести оцінки ЗНО до свого додатку, звертається до закладу освіти, щоб замінити цей додаток, вписавши в графі “ДПА” оцінки ЗНО. Докладний опис процедури має розробити МОН”, – повідомив Сергій Горбачов.

Тоді як, основну сесію ЗНО не скасовуватимуть. Про це наголошував і Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, підстав для скасування чи перенесення ЗНО немає. Оскільки ЗНО, окрім випускників шкіл, складають учні закладів профтехосвіти, студенти закладів фахової передвищої освіти, випускники минулих років.

Як повідомляла в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, скасування ЗНО є неприпустимим, оскільки це єдиний об’єктивний інструмент оцінювання та механізм прозорого вступу до вишу, а його відсутність створить значні корупційні ризики.

“Міністерство, Український і регіональні центри оцінювання якості освіти готові проводити ЗНО в безпечних умовах згідно з рекомендаціями Головного державного санітарного лікаря та гнучко реагують на дані від МОЗ щодо епідеміологічної ситуації. Пункти проведення тестування забезпечені медичними масками, термометрами, антисептиками та захистом для медиків. До пунктів тестування засоби захисту доставляють ОДА, які отримали їх від партнерів. Готовність пунктів тестування контролює Держпродспоживслужба згідно зі спеціальним чеклістом”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Під час ЗНО: 

  • відбуватиметься контроль за дотриманням рекомендацій щодо допуску на ЗНО (температура тіла не вище 37,2 С, відсутність ознак респіраторних захворювань, наявність маски або респіратора),
  • Держпродспоживслужба контролюватиме вимоги до пунктів тестування (відстань між учасниками не менше 1,2 м, масковий режим, наявність антисептиків, дезінфекція приміщень, організована утилізація використаних масок тощо),
  • діятимуть заходи для уникнення скупчень людей (більше часу для входу, проміжки часу для входу різних учасників, правильна організація черг із дистанцією),
  • відбуватиметься супровід медиків та Національної поліції,
  • будуть залучені інструктори не з груп ризику.

ЗНО гарантує вступникам високі та рівні шанси для вступу. Будь-які спроби скасувати тестування призведуть до повернення нерівного доступу до вищої освіти, який залежить від статків родини вступника або наявності “зв’язків”. 

Також ЗНО дає свободу вибору спеціальності, закладу вищої освіти та регіону навчання. Складене тестування дає можливість подати 5 заяв на бюджет, у тому числі в різних містах країни. 

Нагадаємо, основна сесія ЗНО стартує 25 червня і триватиме до 17 липня.

ФОТО: Главком

поширити новину: