Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

НБУ ввів в обіг монету номіналом 10 гривень

Національний банк України з 3 червня ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень.

Відсьогодні обігові 10-гривневі монети є дійсним платіжним засобом на території України. Ними можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції в банках. Вони поступово замінять у обігу банкноти номіналом 10 гривень, повідомляють в НБУ.

“Ми подбали про максимальний комфорт під час уведення в обіг монет номіналом 10 гривень. Громадянам не потрібно спеціально обмінювати 10-гривневі банкноти на ці монети. Вони зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами. Банкноти номіналом 10 гривень, як і раніше, залишаться платіжним засобом, вони перебуватимуть в обігу, але через деякий час зникнуть у результаті природного зношення і будуть замінені обіговими 10-гривневими монетами”, – пояснив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.

Як виглядають нові монети номіналом 10 гривень?

На реверсі монети номіналом 10 гривень розміщено портрет українського гетьмана Івана Мазепи, що повторює його зображення на 10-гривневих банкнотах. На аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту зазначено номінал монети.

Таким чином, Національний банк України продовжує оновленню банкнотно-монетного ряду гривні. Номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального для України розміру – до 12 номіналів. Він міститиме шість номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і шість номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень).

 

 

 

 

ФОТО: Главком

Система Orphus