Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 26 червня: що сьогодні не можна робити

26 червня – день Акулини. Казали, що 26 червня з’являються гедзі, оводи, які кусають тварин, і скотина від цього дуже страждає. Тому, тварин намагалися виганяти на пасовиська вранці, а заганяти в хлів вже опівдні, сподіваючись таким чином захистити їх від комах.

Про це інформує Ukr.Media.

Також день був відомий тим, що 26 червня можна було вирушати на збори суниці – до того часу вона вже встигала.

У старовину день Акулини, 26 червня, був відомий як свято каш. Селяни готували каші і приймалися хвалити їх перед сусідами. Кашу зазвичай виставляли на вулицю і пригощали незаможних. Казали 26 червня: “Гречана каша матінка наша, а хліб житній – батько наш рідний”. Жебраки ж, пообідавши кашею, бажали господарям багатства і благополуччя, щоб гречка добре вродила.

У православній церкві 26 червня вшановують пам’ять святої мучениці Акулини, яка жила в III столітті, і з самого дитинства хотіла служити Ісусу. Вона також намагалася наставити на шлях істинний і своїх подруг. Під час гонінь християн була заарештована і ув’язнена в тюрму, а потім страчена. Мучителі навіть не врахували вік Акулини – на момент загибелі їй було всього 12 років. Спочатку її били гарячими прутами і просвердлили голову, але ангел воскресив Акулину. Після цього їй відрубали голову.

Народні прикмети на 26 червня:

Багато комах – буде тепла і ясна погода

В ліс 26 червня ходити не варто – комарі покусають

Не можна на Акулину працювати – інакше не вродить гречка

Якщо огірки пізньої сівби не встигають дозріти до цього часу – значить, по прикметі, вони не будуть смачними.

поширити новину: