Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 21 червня – День Федора Літнього: що сьогодні віщує природа

Народні прикмети на 21 червня – День Федора Літнього (Колодязника, Стратилата).Відомо, що в давнину саме в цей день намагалися копати колодязі.

Про це інформує Supermg.com.

Робили це відповідно до прикметами. Цікаво було те, який спосіб використовували для пошуку найбільш відповідного місця. Так, 21 червня брали сковороду і прикладали її до землі на деякий час. Потім дивилися, де сковорода найбільше намокла – там і волога ближче до грунту знаходиться. Вважалося, що найправильніше залишати сковороду на землі з вечора, а потім підіймати її на світанку. Природно, могли використовувати кілька сковорідок, щоб швидше визначити місце для спорудження колодязя. Якщо сковорода лише злегка спітніла, значить, води тут мало, а якщо вона залишилася сухою – тут можна навіть не намагатися вирити колодязь. Якщо на поверхні сковороди виступили краплі, то можна споруджувати колодязь на цьому місці, а якщо сковорода 21 червня облита дощем, то в будь-якому випадку сама задумка вирити колодязь буде невдалою.

Зазвичай 21 червня було досить багато гроз і дощів – це день за традицією вважали невдалим для польових робіт. Взагалі ж, саме з Федора Стратилата починався довгий період літніх гроз.

Починає до 21 червня цвісти жасмин і іван-чай. Також в гніздах виводяться перші птахи, а потім вони ж по другому разу виводять пташенят. Також з Федора починається період линьки у тварин, які живуть у лісі.

Говорили, що ніч з 20 на 21 червня є найдовшою. Підходило до 21 червня час прополки.

У православній церкві 21 червня відзначають день перенесення мощей Федора Стратилата. Відомо, що Федір був прекрасний зовні, а також мав багато інших обдарувань. Добре знав основи християнського вчення і намагався його проповідувати повсюдно. Під час гонінь, організованих на християн, Федір Стратилат був заарештований і піддався жорстоким тортурам, в результаті яких було вбито. День кончини Федора Стратилата припадає на 21 лютого, і він також наголошується в православній церкві.

Народні прикмети на 21 червня:

Ранкова гроза – погана прикмета. Хоча б тому, що сіно не встигали прибрати, і воно намокає, псувалося

У червні спостерігається посуха, а конкретно на Федора, 21 червня, ще й роса велика – чекай доброго врожаю

Грозовий день – поганий сінокіс

Роса 21 червня – прикмета того, що буде хороший урожай конопель та льону.

Система Orphus