Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 19 червня: день Іларіона, що сьогодні потрібно зробити

Саме у цей день у давнину починали проводити прополку в полі і на городі.

Про це інформує Ukr.Media.

Говорили: «Прийшов Іларіон – зайву траву із поля вон». В народі також знали, що якщо 19 червня бур’яни не вирвати, то в майбутньому доведеться постійно з ними боротися. Однак, в той же час, вважали, що бур’янисту траву слід виполювати тільки під час убуваючого Місяця, а на зростаючий і повний Місяць це робити марно.

У православній церкві 19 червня вшановують пам’ять преподобного Іларіона Далматського, якого також називають Новим. Адже в IV столітті жив інший Іларіон Великий, пам’ять якого вшановується 3 листопада. Іларіон Новий жив у IX столітті. Він народився в сім’ї Феодосії і Петра – благочестивих людей, які виховали сина точно так само. У 20 років Іларіон вирішує постригтися в ченці і йде жити в Ісихийську обитель недалеко від Візантії, після чого переходить у Далматську обитель, де приймає схиму і стає учнем преподобного Григорія Декаполита. Після смерті свого ігумена члени братії хотіли обрати на цю посаду саме Іларіона, але він відмовився від цього і таємно пішов у Візантію. Але патріарху Никифору вдалося умовити Іларіона, і протягом 8 років останній керував монастирем. У 813 році імператорський престол зайняв Лев Вірменин – відомий іконоборец. Іларіон відкрито виступив проти нього, викривши в єресі і брехні. За це зазнав великої кількості катувань. Так, Іларіона запроторювали до в’язниці, спрагою і голодом морили. Незважаючи на це, Він продовжував вірити в Христа і не відмовлявся від своєї віри. В нагороду удостоївся честі побачити ангелів, які підносили на небо душу святого Федора Студита.

Народні прикмети на 19 червня:

Дме північний вітер, то влітку буде багато опадів

19 червня можна рити колодязь. Щоб визначити правильне місце, до землі прикладали сковороду, а через деякий час дивилися, з якого боку вона намокла – там, за прикметами, вода знаходиться близько до поверхні землі

Треба виполоти всі бур’яни, якщо 19 червня припадає на убуваючий Місяць – тоді вони більше не з’являться.

Система Orphus