Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 17 червня: День Митрофана

В народі свято називали не інакше, як Митрофан. Помічали, що саме до цього часу на повну силу починає рости льон.

Про це інформує Ukr.Media.

У православній церкві 17 червня вшановують святого Митрофана – Константинопольського митрополита, який жив у III-IV століттях. Цікаво, що батько Митрофана був братом імператора Проба, який спочатку був язичником, але потім засумнівався в істинності даної віри і звернувся до Христа. У той час прихильників християнської віри всіляко утискали в Римі, і йому нічого не залишалося, як перебратися до Візантії разом зі своїми синами, де всі вони навчалися Закону Божого у єпископа Тита. Потім на престол єпископа після смерті Тита був зведений Дометий – батько Митрофана. Після його смерті єпископом став старший брат, а потім і сам Митрофан. Одного разу Візантію відвідав імператор Костянтин Великий. Побачивши мудрість і святість Митрофана, він запропонував йому відправитися з ним у Рим. Після цього столиця переноситься з Риму в Візантію, і там Митрофан стає патріархом в 325 році, чому сприяло клопотання імператора на I Вселенському соборі. Помер Митрофан у віці 117 років.

Помічали, що на Митрофана, 17 червня, льон виростає. Говорили: «День тим сильний, що витягає льон».

Попереду був День Івана Купала, а йому передував так званий Русальний тиждень. Згідно з стародавніми віруваннями, русалки ночами водили хороводи. Вважалося, що ці істоти живуть біля озер, в лісах і полях. У народі обирали найкрасивіших дівчат і обвивали їх гілками, а потім поливали водою, наслідуючи дощу – цим зазивали опади для багатого врожаю.

17 червня цвітуть різні види яблуні, горобини. Якщо вже відцвів бузок, то його, за прикметами, можна обрізати.

Народні прикмети на 17 червня:

Якщо вітер дме з Півночі – буде погіршиться погода

Заведено було саме 17 червня сіяти гречку. Причому, обирали для цього час, дивлячись на полуницю. Якщо вона 17 червня вже почервоніла, то можна вирушати в поле.

поширити новину: