Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 12 червня – день Ісаакія: чому сьогодні не можна ходити у ліс

Зараз зацвітає калина, а також рояться бджоли. Також у народі 12 червня згідно зі спостереженнями, проводилися «зміїні весілля», і самі змії були дуже агресивними. Тому, люди з обережністю ходили 12 червня в поля і ліс.

Про це інформує Ukr.Media.

Небезпечно було вбивати змій, оскільки слов’яни вірили, що зміїні родичі обов’язково будуть мститися, і врятувати від зміїної отрути людини не зможе ні один знахар. Існувала навіть приказка: «Не ходи в цей день по траві, не тривож лісові хащі, не муч долю». Крім того, було широко поширене переконання, згідно з яким, змії пов’язані з багатьма рослинами, а тому можуть впливати одна на одну. Вірили, що, якщо розкидати гілочки рути на узліссях, то змії з’їдять їх і обов’язково помруть або позбудуться можливості кусатися. Крім того, аналогічними властивостями слов’яни наділяли смарагд, хоча і потрібно сказати, що цей камінь не всім був доступний.

Цікаво, що змії в народі не лише викликали страх, але і користувалися повагою. Так, вважали, що плазуни або навіть фрагменти їхніх тіл можуть лікувати хвороби. Часто використовували для позбавлення від недуг витоплене сало – воно допомагало боротися з рожистими запаленнями, усувало нагноєння очей. Зміїну шкіру могли прикладати до наривів.

Якщо людину кусала гадюка в день 12 червня, то прикмети свідчили, що їй не допоможе жодне лікування. В інші дні знахарі пробували усунути отруту за допомогою трав. Так, до рани могли прикладати корінь любистку, медунку, тертий корінь кінського щавлю – в кожному регіоні існували свої методи лікування.

Вважали, що 12 червня – це сприятливий день для посадки бобів. Під час проведення таких робіт часто примовляли: «Уродись боби, і великі і маленькі, на всі частки, на старих і малих, на весь мир хрещений». Попередньо боби обов’язково вимочували у воді, яку раніше збирали в ярах біля лісу, де сніг лежить досить довго.

У православній церкві 12 червня відзначається день пам’яті преподобного Ісаакія сповідника, відомого також як ігумен Долмацкий. Прийнявши постриг, він оселився в пустелі і прийшов в Константинополь під час гонінь, організованих щодо християн. Ісааків звернувся до імператора з проханням не утискати вірних і відкрити храми. За це він був кинутий у рів, але залишився живим, а ось, імператору передбачив смерть раніше, ніж він помре сам. Пророцтво Ісаакія збулося – незабаром вбили імператора. У місті побудували обитель, у якій Ісааків став наставником. Помер він в 383 році.

Крім того, 12 червня вшановується пам’ять Онуфрія Великого – єгипетського пустельника і ранньохристиянського святого, який жив у IV столітті. В деяких селах збереглася традиція освячувати на його честь церкви на кладовищах.

Якщо 12 червня павуки плетуть павутину, то варто очікувати зміни погоди на найближчий час.

поширити новину: