Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Надзвичайники Полтавщини попереджають про збільшення випадків утоплень людей

З початку року на водоймах Полтавщини загинули 25 людей. Така сумна статистика свідчить про те, що не всі відповідально ставляться до елементарних правил безпеки.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ГУ ДСНС в Полтавській області.

Для запобігання загибелі громадян на водних об’єктах області, фахівці ДСНС продовжують проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу в місцях масового відпочинку людей на воді.

Так, Кременчуцькі рятувальники провели профілактичні бесіди із мешканцями села Недогарки Кременчуцького району.

Під час спілкування з громадянами рятувальники наголошували, що нехтування елементарними правилами безпеки часто стає причиною трагічних наслідків. Основними причинами нещасних випадків з людьми на воді є купання та перебування на території водоймищ в нетверезому стані, купання в необладнаних для цього місцях: ставках, озерах, водосховищах, малих річок з відсутністю на них спеціальних пляжів, купання у заборонених місцях де встановлено відповідні таблички про заборону купання, необережне поводження у воді під час пірнання, стрибки з «тарзанки» та відсутність належного догляду за дітьми при перебуванні їх у водоймищах.

Тож, у зв’язку із негативною тенденцією щодо кількості загибелі громадян на водоймах у літній період, Державна служба з надзвичайних ситуацій посилює профілактичну роботу серед населення.

Рятувальники нагадують основні правила безпечного відпочинку:

– правильний вибір місця для купання;

– суворе дотримання правил безпеки під час плавання;

– постійний контроль за дітьми з боку дорослих;

– категоричне “НІ” алкогольним напоям, адже у стані сп’яніння люди втрачають пильність і не можуть адекватно зорієнтуватися у разі небезпечної ситуації.

“Пам’ятайте! У період літніх канікул, слідкуйте за дозвіллям дітей та не дозволяйте їм самостійно відвідувати навіть найменші водойми!”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ГУ ДСНС в Полтавській області

поширити новину: