Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині виявили нові незаконні пам’ятники діячам комуністичного режиму

У райцентрі Лохвиця досі не демонтували пам’ятник комсомольцям 20-х рр., у с. Лука Лохвицького району досі стоїть пам’ятник Кірову, а у селі Лобачі на Решетилівщині – Георгію Димитрову. Про це повідомили «Новинам Полтавщини» голова ГО «Світанок», координатор проєкту «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков та регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар.

ГО «Світанок» вже надіслала листа на гарячу урядову лінію Кабміну з вимогою забезпечити безумовне дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Вадим Поздняков і Олег Пустовгар закликали органи місцевого самоврядування Полтавщини невідкладно забезпечити виконання Закону. Також у Північно-східному відділі УІНП надали для ЗМІ історичні довідки про зазначених вище комуністичних діячів.

Зокрема, у Північно-східному відділі УІНП поінформували, що  Кіров (Костриков) Сергій Миронович  (1886–1934) – активний організатор політичних репресій та переслідувань духовенства. Співчував меншовикам, але після Жовтневого перевороту 1917 р. перейшов на сторону більшовиків. Член Кавказького бюро ЦК РКП(б), у 1921 р. стає першим секретарем ЦК  компартії Азербайджану.  Убитий пострілом в потилицю.

Пам’ятник Кірову в с. Лука

“У 1919 р. в Астрахані очолив придушення контрреволюційного заколоту, було розстріляно робочі виступи за участю червоноармійців. 24 травня 1919 р. розстріляно хресний хід. Переслідував духовенство і релігію. За його сприяння в Ленінграді знесено багато храмів. Був одним з ініціаторів погрому вчених Російської Академії наук. При проведенні паспортизації в СРСР з Ленінграда насильно були виселені тисячі колишніх дворян. У віданні Кірова перебувало будівництво Біломорсько-Балтійського каналу, гірничодобувних комбінатів на Кольському півострові, та СЛОН – Соловецький табір особливого призначення ОДПУ», – зазначається у довідці УІНП. 

Георгій Димитров — соратник Йосипа Сталіна, діяч болгарського та міжнародного комуністичного руху, завідувач міжнародної (зовнішньої) політики ЦК ВКП (б), голова Ради міністрів Болгарії (1946), з 1947 й до смерті — генеральний секретар ЦК БКП. У добу Димитрова Болгарія почала сильно залежати від СРСР і навіть називалась іноді «Сімнадцятою республікою Радянського Союзу». Його називали «болгарським Леніним». Після смерті Димитрову звели мавзолей у Софії на кшталт ленінського. Місто Димитров на Донбасі з ініціативи УІНП ВР перейменувала на Мирноград, – розповіли в Інституті нацпам’яті.

«До козацьких сіл Лука і Лобачі на Полтавщині Кіров і Димитров не мають жодного стосунку. Рано чи пізно цю патологію буде вилікувано», – підсумував  Олег Пустовгар.

Пам’ятник комсомольцю 20-х рр. у Лохвиці
Система Orphus