Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство 

На Полтавщині провели День поля

На базі навчально-дослідного господарства «Ювілейний», що в Бричківці Полтавського району, відбувся День поля. 

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Участь у нараді взяли заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов, його заступник Олег Палій та ректор ПДАА, професор Валентина Аранчій, керівники сільськогосподарських і фермерських господарств регіону та інших областей України.

«Селекція – важлива складова аграрної галузі. У Полтавській державній аграрній академії є потужний селекційний центр. Науковці, дослідники, які в ньому працюють, – досвідчені фахівці, які можуть надати якісні знання студентам академії. Центр відомий і за кордоном. Пишаємося, що на Полтавщині зберігся науковий, ресурсний потенціал для проведення відповідних досліджень. Вони дозволяють впроваджувати нові технології, селекційні досягнення в сільськогосподарському виробництві», – зазначив Євген Греков.

На нараді обговорили питання стану і перспектив селекції польових культур, напрями селекції пшениці озимої та гороху зернового, сучасні технології підготовки насіння. Заслужений працівник сільського господарства України, завідувач кафедри селекції, насінництва і генетики ПДАА, доктор сільськогосподарських наук, професор Володимир Тищенко поінформував про досягнення в селекції озимої пшениці. Про здобутки й дослідження в селекційній роботі по гороху доповіла доцент кафедри селекції, насінництва і генетики, кандидат біологічних наук Марія Баташова.

На дослідному полі агарної академії в Бричківці оглянули селекційні й контрольні розсадники, розсадники розмноження та випробувань нових ліній та сортів пшениці озимої, гороху, проса. Селекціонери представили свою роботу, розповіли про сортові особливості й технологію вирощування сортів полтавської селекції.

Фото: Полтавська ОДА

поширити новину: