Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Глобинському переробному заводі виготовляють корм для тварин та соєву олію

З 2013 року розпочав працювати ТОВ “Глобинський переробний завод”, який спеціалізується на виробництві високопротеїнового шроту (корму для тварин), соєвої олії та гранульованої соєвої оболонки.

З робочим візитом на підприємстві 18 червня побував голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

На підприємстві працюють більше 200 осіб. Добова потужність заводу – 700 тонн сої, на рік – 220 тисяч тонн.

“В основному фермери з Полтавської області везуть сою до нас. Також покриваємо частину Кіровоградської, Черкаської областей. Були поодинокі поставки сої з Хмельницької області. 25-30% сої вирощуємо самостійно, решту закупляємо у фермерів. 80% шроту йде на експорт — Угорщина, Румунія, Польща, і 20% – для українських птахофабрик”, – розповів директор ТОВ “Глобинський переробний завод” Ігор Лумпієв.

До складу комплексу входять потужності зі зберігання готової продукції та елеватор, а також необхідні інженерні, автомобільні та залізничні комунікації.

“Це одне з великих підприємств нашої області, потужна складова агропромислового комплексу регіону, один з основних заводів із переробки. Всі податки підприємство повністю сплачує. Крім того, воно соціально відповідальне. Під час епідемії COVID-19 надає допомогу щодо придбання і постачання медобладнання, засобів індивідуального захисту для лікарів. Водночас підприємство вже допомагає державі, адже чесно і своєчасно сплачує відповідні податки. І це не тисячі, а десятки мільйонів гривень”, – розповів під час візиту на завод Олег Синєгубов. 

Директор заводу Ігор Лумпієв зазначив, що підприємства агропромхолдингу «Астарта-Київ», до якого належить і глобинський завод, від початку пандемії закуповували й передавали лікарням апарати ШВЛ. Завод також передав прилади для вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру, де проводять ПЛР-тестування. 

“У нас є спеціальна лабораторія, яка визначає наявність ГМО в сої. Це обладнання можна використовувати у вірусологічних лабораторіях для визначення захворюваності на COVID-19, визначення РНК вірусу методом полімеразної ланцюгової реакції. Ми самі звернулися в обласний лабораторний центр, розповіли, яке маємо обладнання. В результаті надали в тимчасове користування три прилади – лабораторну центрифугу, термошейкер для мікропробірок і термостат. Це дозволило автоматизувати ручну роботу фахівців, які там працюють. Один прилад нам повернули, два працюють”, – додав Ігор Лумпієв.

поширити новину: