Ви тут:
Культура Суспільство 

Митці та письменники прохають Президента допомогти завершити мовний конкурс імені Петра Яцика

Відомі письменники і громадські діячі звернулися до Президента України В. Зеленського з проханням посприяти якнайшвидшому завершенню ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Про це повідомили у пресцентрі НСПУ.

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проводиться в Україні та світовій українській діаспорі вже 20 років. Цей престижний і популярний мовний марафон проводять його співорганізатори Міністерство освіти і науки України та Ліга українських меценатів.

“Стартуючи щороку 9 листопада, у День української писемності, цей інтелектуальний турнір завершується щотравня врученням премій та нагород меценатів у Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка. Нинішнього року через відомі обставини, пов’язані з пандемією коронавірусу, сценарій порушився”, – зазначають у зверненні.

На думку підписантів, Президент має вказати Міносвіти, що не можна гальмувати завершення мовного марафону вже сьогодні, коли частково знято карантинні обмеження. І перший крок для цього – дозвіл на роботу журі, котре визначить переможців та призерів.

“До виконавчої дирекції надходять скарги та претензії з приводу того, що досі немає результатів заключного етапу конкурсу імені П.Яцика. Дехто дивується: мовляв, від 29 лютого вже можна було встигнути все зробити. Пояснюємо: конкурс спільними зусиллями проводять Ліга українських меценатів та Міносвіти. Міносвіти затверджує склад журі, до якого всі області делегують по одному своєму представнику. Усе це не було вчасно зроблено до початку карантину. Нині ж виконавча дирекція Ліги листовно звернулася до Міносвіти з таким проханням: зважаючи на обставини, пропонуємо (як виняток) сформувати журі з київських представників (відпадає потреба іногороднім їхати до столиці, а також кілька днів проживати тут. Але жодної відповіді на це від Міносвіти ми досі не маємо.”

Звернення підписали лауреати Шевченківської премії Дмитро Павличко та Микола Жулинський, народні артисти України Богдан Бенюк, Наталія Сумська  та Анатолій Хостікоєв, почесний президент Києво-Могилянської академії В’ячеслав Брюховецький, поет і видавець Іван Малкович, політичний та громадський діяч, колишній дисидент Богдан Горинь та ін.

поширити новину: